Рада ухвалила закон про штрафування каналів за контент

Сьогодні Верховна Рада ухвалила в цілому Закон "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною Радою)
Depo.Влада
1 листопада 2016 14:05
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 236 парламентарів, передає Depo.ua.

Мета закону – забезпечення дієвого механізму здійснення нагляду у сфері телебачення і радіомовлення, забезпечення можливості своєчасного реагування на порушення положень  законодавства,  а також для ефективного здійснення Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення передбачених законодавством повноважень.

 Зокрема, документ запроваджується:

–       створення чіткої процедури визначення розміру штрафних санкцій та їх застосування Національною радою.

–       розрахунок розмірів штрафів пропонується здійснювати відповідно до нарахованого розміру ліцензійного збору ліцензіату за видачу ліцензії, не враховуючи умов (зменшення/збільшення), що діє на момент ухвалення Нацрадою рішення про накладення штрафу.

–       можливість безпосереднього накладання штрафних санкцій за порушення положень закону ,

–       встановлюється можливість застосування Нацрадою штрафних санкцій незалежно від того, чи застосовувалася до порушника санкція у вигляді попередження.

Нагадаємо, що Рада ухвалила в першому читанні цей закон 8 вересня.  Тоді голова Комітету з питань свободи слова та інформполітики Вікторія Сюмар зазначала, що зараз Нацрада може винести одне і друге попередження, що автоматичне означає відбір ліцензії, а штраф не призведе до цього. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада