Рада ухвалила закон про розмінування Донбасу і Криму

Верховна Рада ухвалила у другому читанні проект закону № 9080-1 про протимінну діяльність в Україні 

Цей законопроект підтримали 242 народних обранців, передає Depo.ua.

За словами представника комітету з питань нацбезпеки і оборони Івана Вінника, до законопроекту подали 220 пропозицій, з них 91 врахована повністю, 10 - частково, 16 - редакційно, 103 - відхилено.

Вінник зазначив, що Україні треба розмінувти 7000 кв. км, після звільнення Донбасу додасться це 9000.

"Приблизно така сама територія, можливо, з'явиться після деокупації Криму. Ми поки що не знаємо, в який спосіб вона буде здійснена. Можливо, добровільно, і тоді там не буде, що очищати", - додав Вінник.

Проголосувати з першого разу не вдалося - було лише 217 голосів. Декілька разів нардепи провалювали і повернення до законопроекту і погодилися на це лише, коли Вінник запропонував виключити ст. 31 про порядок ліцензування. Тоді і ухвалили закон.

Закон визначає перелік об'єктів та суб'єктів протимінної діяльності, порядок їх створення, організаційні та процедурні засади діяльності; вимоги до фахівців у сфері протимінної діяльності і розмінування та їхні обов'язки; джерела фінансування протимінної діяльності; порядок обліку операторів протимінної діяльності, надання допомоги постраждалим особам (жертвам) від вибухонебезпечних предметів, визначення статусу територій для потреб протимінної діяльності; повноваження інспекції з контролю якості протимінної діяльності та секретаріату центру протимінних операцій тощо.

Також передбачені норми, які регулюють питання демократичного цивільного контролю у сфері протимінної діяльності, національних інтересів України у сфері протимінної діяльності, засади міжнародного співробітництва і здійснення господарської діяльності у сфері протимінної діяльності, в тому числі, страхування відповідальності під час здійснення робіт з розмінування та публічних закупівель у сфері протимінної діяльності.

Закон визначає істотні умови договору про закупівлю робіт та (або) послуг в сфері протимінної діяльності та пропонується встановити відповідальність за порушення законодавства у сфері протимінної діяльності як суб'єктів протимінної діяльності так і фахівців у сфері протимінної діяльності та розмінування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна