Рада ухвалила закон про органи внутрішніх справ

Народні депутати України прийняли проект Закону "Про органи внутрішніх справ"
Depo.Влада
2 липня 2015 20:40
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 242 парламентарі, передає depo.ua.

"Метою законопроекту є визначення правових та організаційних засад діяльності центральних органів виконавчої влади України у сфері внутрішніх справ, а також формування органів внутрішніх справ як системи самостійних органів виконавчої влади", - йдеться в пояснювальній записці до документу.

Документ передбачає формування органів внутрішніх справ як системи самостійних органів виконавчої влади.

За словами народного депутата Юрія Луценка, закон врегульовує відносини між МВС та підпорядкованими йому центральними органами виконавчої влади.

"Якщо раніше у міліції, у прикордонників, Нацгвардії були окремі підрозділи з медицини та інші, то зараз все централізується, - сказав Луценко, виступаючи від комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Як сказано у законі, до системи органів внутрішніх справ входять: МВС; центральні органи виконавчої влади (ЦОВВ), діяльність яких спрямовується і координується Кабміном через міністра внутрішніх справ України, Національна поліція; ЦОВВ, який реалізує держполітику у сфері захисту держкордону, ЦОВВ, який реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції). Також до системи органів внутрішніх справ входять ЦОВВ, який реалізує державну політику у сфері захисту від надзвичайних ситуацій та Національна гвардія України.

Нагадаємо, що сьогодні  народні депутати прийняли Закон про "Національну поліцію України", а також  ухвалии зміни до закону "Про прокуратуру"

Мітки: МВС, закон