Рада ухвалила закон про комісію щодо глав держадміністрацій

Сьогодні народні депутати ухвалили в цілому Закону 4370-1 "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо врегулювання окремих питань проходження державної служби
Depo.Влада
7 липня 2016 13:08
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 227 парламентарів, передає depo.ua.

Законом передбачається утворення Президентом України комісії з питань державної служби голів місцевих державних адміністрацій, яка проводитиме конкурс на зайняття вакантних посад голів місцевих адміністрацій та дисциплінарного провадження стосовно зазначеної категорії посадових осіб.

Так, персональний склад комісії з питань державної служби голів місцевих державних адміністрацій затверджує президент України, при цьому пропозиції щодо третини складу комісії вносить Кабінет Міністрів України. Комісія здійснюватиме діяльність відповідно до затвердженого президентом України положення.

Відповідно до норм законопроекту, за результатами проведення конкурсу відповідна комісія надсилає уряду документи та інші матеріали щодо переможця конкурсу та другого за результатами конкурсу кандидата на вакантну посаду голови місцевих державних адміністрацій для внесення відповідного подання Президентові України.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроектом визначаються основні повноваження комісії з питань державної служби голів місцевих державних адміністрацій, урегульовуються питання оцінювання результатів службової діяльності, заохочення, питання преміювання, відкликання з відпустки голів місцевих державних адміністрацій.

Крім того, законопроектом передбачається змінити належність посад голів місцевих державних адміністрацій до категорії посад державної служби.

Передбачається також встановити, що вищі ранги державних службовців (1, 2, 3 ранг категорії "А") присвоює Президент України, а також унормувати питання щодо призначення на посади, звільнення з посад та особливостей проходження державної служби керівниками допоміжних органів, утворених Президентом України.

Водночас народні депутати від "Батьківщини" і "Самопомочі" відмовилися голосувати за цей проект закону, назвавши його "реваншистським" і таким, який дозволяє президенту узурпувати владу. Опозиційній законопроект  4370 також не підримав зал - було лише  112 нардепів. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

Більше новин політики читайте на Depo.Влада<