Рада ухвалила закон про державну службу

Сьогодні народні депутати ухвалили Закон України "Про державну службу", який передбачає докорінну реформу цієї сфери
Depo.Влада
10 грудня 2015 12:08
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосував 261 народний депутат, передає depo.ua.

Рада ухвалила закон про державну службу - фото 1

Згідно з пояснювальною запискою, закону розроблено з метою встановлення нових правових та організаційних засад державної служби як професійної, політично неупередженої діяльності на благо держави й суспільства, а також для гарантування реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби.

"Проектом Закону передбачається створення правових передумов для підвищення престижності державної служби, врегулювання статусу державного службовця, рівного доступу до державної служби, запровадження прозорого механізму прийняття на державну службу, створення Комісії з питань вищого корпусу державної служби, введення в дію ефективного механізму запобігання корупції, а також підвищення рівня соціального та матеріального захисту державних службовців", - йдеться в пояснювальній записці.

Парламентарі сподіваються, що впровадження вищенаведених новацій матиме наслідком централізацію державної служби, посилення ролі спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань державної служби, а також його територіальних органів з метою реалізації єдиної політики та контролю за дотриманням нового законодавства у сфері державної служби по всій України, що узгоджено з представниками програми SIGMA/ОЕСР та відповідає міжнародним нормативно-правовим актам.

Згідно із законом, державний службовець – громадянин України, який обіймає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, їх апараті (секретаріаті), органах влади АР Криму, одержує заробітну плату за рахунок коштів держбюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження. За значенням посади поділяються на три категорії "А", "Б" і "В".

У законі прописані права і обов’язки держслужбовців.

Зокрема, "якщо державний службовець виконав наказ, який в подальшому було визнано незаконним у встановленому порядку, з порушенням вимог, передбачених частиною четвертою цієї статті, він несе відповідальність за своє діяння відповідно до цього закону".

Державний службовець, зокрема, не має права: бути членом політичної партії; проводити чи брати участь у передвиборній агітації за інших кандидатів, інші партії, що є суб’єктами виборчого процесу; суміщати роботу на посаді державної служби з обов’язками народного депутата України або депутата місцевої ради.
Згідно із законом Система управління державною службою включає:

1) Кабінет Міністрів України;
2) Центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, та його територіальні органи;
3) Комісію з питань вищого корпусу державної служби та відповідні конкурсні комісії (є постійно діючим колегіальним органом і працює на громадських засадах);
4) Керівників державної служби;
5) Служби управління персоналом.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад