Рада провалила закон для засудження Януковича і Ко без участі Інтерполу

Сьогодні народні депутати не змогли навіть у першому читанні ухвалили Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо невідворотності покарання осіб, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини)
Depo.Влада
17 березня 2016 17:16
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували лише 179 парламентарів, передає depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, завдання законопроекту – удосконалення положень чинного законодавства, які унеможливлюють швидке розкриття злочинів, створюють умови для уникнення особами кримінальної відповідальності, затягують досудове розслідування та судовий розгляд, не дають можливості застосування процедури "заочного провадження".

Зокрема, за словами автора проекту закону Антона Геращенка, закон потрібен для того, щоб можна було починати заочне розслідування і засудження підозрюваних у деяких тяжких злочинах без санкції від Інтерполу, як це передбачено чинним законодавством.

Отже, проектом закону пропонується внести зміни до Кримінального процесуального кодексу України, та деяких законів України. Зокрема:

1. Додавалася додаткова підстава застосування положень щодо "заочного провадження" у разі переховування підозрюваного від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошення його в національний розшук у порядку КПК України. Спеціальне досудове розслідування в такому порядку здійснюватимється лише щодо злочинів, передбачених статтею 255 (створення злочинної організації), частиною другою статті 115 (вбивсто з обтяжуючими обставинами), частиною п’ятою статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою).

Поряд з цим, згідно з проектом закону, залишалася можливість для застосування положень щодо "заочного провадження" щодо підозрюваної, обвинуваченої особи, яка оголошена у міжнародний чи міждержавний розшук.

2. Встановлювалося, що здійснення спеціального досудового розслідування щодо злочинів, не передбачених статтею 2971 КПК України не допускається, окрім випадків, коли вони розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цій статті, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду. Обвинувальний вирок за наслідками кримінального провадження, у якому здійснювалось спеціальне досудове розслідування або спеціальне судове провадження, ухвалюється лише щодо кримінальних правопорушень, передбачених частинами другою або третьою статті 2971 цього Кодексу. Ухвалення обвинувального вироку щодо інших кримінальних правопорушень допускається лише у випадках, коли вони розглядались в одному кримінальному провадженні із кримінальними правопорушеннями, зазначеними у частинах другій або третій статті 2971 цього Кодексу, та за умови ухвалення обвинувального вироку щодо кримінальних правопорушень, зазначених у частинах другій або третій статті 2971 цього Кодексу.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад