Рада ухвалила перший закон Савченко: тепер день в СІЗО = 2 дням в тюрмі

Сьогодні парламент ухвалив Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання)
Depo.Влада
26 листопада 2015 12:04
ФОТО: depo.ua

За цей документ, поданий ув’язненою на Росії Надією Савченко та багатьма іншими депутатами, проголосували 255 парламентарів, передає depo.ua.

Документом пропонується викласти ч. 5 ст. 72 Кримінального кодексу України у новій редакції, згідно з якою, зокрема, судом має зараховуватися строк попереднього ув’язнення люди у разі її засудження до позбавлення волі в межах того ж кримінального провадження, в межах якого до особи було застосовано попереднє ув'язнення, "з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі".

Згідно з пояснювальною запискою, метою і завданнями прийняття цього законопроекту є:

- відновлення прав і законних інтересів людей, засуджених до позбавлення волі, права яких були значно обмежені під час утримання під вартою;
- сприяння зменшенню строків утримання в слідчих ізоляторах громадян, які знаходяться під слідством і судом;
- приведення у відповідність до міжнародних стандартів умов утримання під вартою;
- значне зменшення строків утримання осіб у слідчих ізоляторах;
- економія бюджетних коштів у зв'язку із скороченням кількості людей, яких утримують у слідчих ізоляторах.

Нагадаємо, що сама народний депутат Надія Савченко зараз перебуває під арештом в російському Донецьку: у країні-агресорі її судять за начебто причетність до вбивства російських журналістів улітку 2014 року під час війни на Донбасі.