Рада ухвалила Кодекс з процедур банкрутства

Верховна Рада ухвалила у другому читанні проект Кодексу України з процедур банкрутства

Рада ухвалила Кодекс з процедур банкрутс…

За відповідне рішення проголосували 237 депутатів, передає Depo.ua.

До другого читання було подано 1335 поправок до проекту Кодексу.

З кодексу до другого читання прибрали норми щодо автоматизованого арешту рахунків, єдиного електронного реєстру боржників та мирової угоди.

Як зазначають автори документа, на сьогодні проблема полягає в тому, що наявне регулювання процедур банкрутства все ще дозволяє боржникам ухилятися від виконання своїх зобов'язань перед кредиторами, процедури банкрутства є надто тривалими та недостатньо ефективними, а процедура продажу майна не завжди дозволяє продавати майно боржника за найвищою ціною та не забезпечує надійну захищеність права власності покупця. Це робить вітчизняний ринок не конкурентоздатним у глобальній боротьбі за фінансові ресурси, а права кредиторів не захищеними.

Метою Кодексу є підвищення ефективності процедур банкрутства, рівня захищеності прав кредиторів, вдосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні, підвищення рівня виконання контрактів та судових рішень, врегулювання відносин щодо відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися в скрутній фінансовій ситуації та потребують допомоги з боку держави.

Найбільш значущою зміною, є можливість визнавати банкрутами фізичних осіб. Справи про банкрутство фізосіб будуть розглядати господарські суди, як випливає з проекту кодексу. Причому обов'язково за участю арбітражного керуючого. Будуть доступні дві процедури - судова і досудова.

Зокрема, в суді можна буде домовитися про реструктуризацію або задовольнити вимоги кредитора. При цьому не підлягають реструктуризації та списанню борги по кредитах, взятих боржником на відпочинок, розваги, покупку предметів розкоші, а також борги, що з'явилися через участь в азартних іграх і парі.

Нагадаємо, у березні 2018 року Верховна Рада ухвалила за основу депутатський законопроект про Кодекс України щодо процедур банкрутства (№8060), який передбачає процедуру банкрутства фізичної особи.

Міністр юстиції Павло Петренко заявляв, що ухвалення цього Кодексу забезпечить зростання України на 80 позицій в рейтингу Doing Business за напрямком "Вирішення неплатоспроможності" та на 9 позицій у загальному рейтингу легкості ведення бізнесу, що, у свою чергу, може дати державі додаткових 6 мільярдів доларів інвестицій.

Серед новацій кодексу Петренко виокремив спрощення доступу до процедур, збільшення можливостей для санації та створення ефективних механізмів позасудового врегулювання, об'єднання мирової угоди та санації в єдину процедуру, покращення умов участі у процедурах банкрутства кредиторів та підвищення рівня захищеності їхніх прав, значне скорочення строків розгляду справ.

Проект Кодексу має врегулювати відносини щодо відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися в скрутній фінансовій ситуації та потребують допомоги з боку держави.

За його словами, проект включив напрацювання робочої групи при Міністерстві юстиції України з покращення Україною показників у рейтингу Doing Business і покращення законодавства з банкрутства, які погоджено із представниками Міжнародного валютного фонду та профільної міжвідомчої робочої групи при Комітеті Верховної Ради України з економічної політики.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme