Рада таки хоче зобов`язати чиновників знати українську мову

Верховна Рада вдруге відхилила у першому читанні законопроект про обов'язковий іспит з української мови для державних службовців
Depo.Влада
20 травня 2015 16:00
ФОТО: depo.ua

За відповідний законопроект № 1201 проголосували лише 152 народних депутати, передає depo.ua.

Зокрема, "Свобода" запропонувала зобов'язати всіх чиновників складати іспит з української мови для підтвердження необхідного рівня володіння нею, порядок проведення іспитів мав затверджуватись Кабміном.

"Не можуть бути обраними або призначеними на посаду в державному органі та його апараті особи, які, серед іншого, не володіють українською мовою на рівні, необхідному для виконання ними їхніх посадових обов'язків", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

В той же час фракція "Блок Петра Порошенка" запропонувала в законопроекті "Про державну службу" зобов'язати державних службовців першої та другої категорії вивчити англійську мову.

Водночас нардепи 245 голосами підтримали пропозицію "Батьківщини" під час підготовки законопроекту "Про державну службу" до другого читання включити до нього норму про обов`язкове знання української мови.

Нагадаємо, сьогодні на ранковому засіданні Верховна Рада відхилила законопроект про обов'язковий іспит з української мови для держслужбовців.