Рада суддів відмовилась люструвати голову судової адміністрації

Рада суддів відмовилась звільнити у порядку люстрації голову Держсудадміністрації Зіновія Холоднюка
Depo.Влада
3 березня 2016 17:47
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила прес-служба РСУ, передає depo.ua.

За люстрацію Холоднюка проголосував тільки один член Ради, а 25 - висловились проти.

Тетяна Козаченко, директор Департаменту з питань люстрації Мін’юсту, нагадала, що голова ДСА підпадає під люстрацію, оскільки був заступником голови цього органу з листопада 2013-го по лютий 2014 року, якраз коли в Україні відбувався Євромайдан.

Члени Ради суддів вважають по-іншому. Під час обговорення свої думки з цього приводу висловили Богдан Моніч, Григорій Алєйніков, Валерія Чорна та Денис Масенко. В основному, висловлювання членів РСУ зводилися до того, що Холоднюк вже проходив перевірку щодо застосування до нього заборон і всі висновки з компетентних органів були позитивними. Також вони звернули увагу на те, що не слід забувати і про принцип індивідуальної відповідальності (винуватості) за ті, чи інші події.

Сам Холоднюк вважає, що під час свого перебування на посаді заступника голови ДСА України в період президенства Януковича не здійснював своїми діями чи бездіяльністю заходів, які б сприяли узурпації влади колишнім президентом, підривали б основи національної безпеки та обороноздатності.

У підсумку, члени Ради суддів України прийняли рішення - за звільнення Холоднюка з посади голови ДСА України, голосувати таємно. Результат – один голос "за" звільнення, 25 – "проти".

Наступним питанням порядку денного члени Ради суддів України розглянули подання Голови ДСА України про звільнення його заступника Павла Кондика, згідно з поданою ним заявою.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада