Рада суддів скаржиться на фізичне перешкоджання роботі судів та суддів

Рада суддів заявляє про численні випадки фізичного перешкоджання роботі судів та суддів
Depo.Влада
6 жовтня 2016 12:14
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві Ради суддів України та Державної судової адміністрації України щодо тиску на суддів та незабезпечення охорони судів, опублікованій на сайті Ради суддів, передає Depo.ua.

У заяві наводяться приклади фізичного перешкоджання роботі судів: "5 жовтня 2016 року, у зв’язку з протиправними діями так званих "громадських активістів" було вимушено припинено роботу Одеського апеляційного господарського суду та Господарського суду Одеської області. Невідомими особами безпосередньо в судовому засіданні під час розгляду справи було вчинено насильницькі дії стосовно суддів із метою примусу до винесення бажаного судового рішення".

Також у заяві йдеться, що з 1 жовтня в Києві було припинено охорону районних судів і інших суддівських установ: "1 жовтня 2016 року без будь-якого попередження було припинено охорону приміщень районних судів міста Києва, Державної судової адміністрації України та територіального управління ДСА України в місті Києві".

Окрім того, у Раді суддів стверджують, що станом на 5 жовтня 2016 року з 801 приміщення, де розміщуються апеляційні та місцеві суди, 424 (53%) будівлі не охороняються взагалі, 219 (27%) – тільки вдень, 4 (1%) – лише вночі. Цілодобовою охороною підрозділами Національної поліції України забезпечується лише 154 приміщення (19%).

"Рада суддів України та ДСА України звертають увагу на неприпустимість припинення та здійснення неналежної охорони судів та наголошують на тому, що такі дії призводять до вільного доступу до приміщень судів осіб, які перешкоджають роботі судів, належному веденню судових справ, і мають наслідком припинення здійснення правосуддя судами, що порушує гарантоване Конституцією України право людини на звернення до суду за захистом прав і свобод", – йдеться в заяві.

Також у Раді суддів заявляють, що виконавча влада ігнорує звернення судової гілки влади щодо належної охорони судів: "Рада суддів України та Державна судова адміністрація України неодноразово зверталися до Кабінету міністрів України та Міністерства внутрішніх справ України стосовно необхідності невідкладного відновлення охорони приміщень суддів, зокрема, й Одеського апеляційного господарського суду та Господарського суду Одеської області після припинення охорони вказаного приміщення працівниками батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Одеській області 20 квітня поточного року. На жаль, жодних заходів Міністерством внутрішніх справ України у вказаному напряму вжито не було".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада