Рада створила Антикорупційне бюро

Сьогодні народні депутати України прийняли в другому читанні і в цілому законопроект №5085 «Про систему спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції»
Depo.Влада
14 жовтня 2014 12:23
ФОТО: depo.ua
Рада створила Антикорупційне бюро
Рада створила Антикорупційне бюро

За таке рішення проголосували 278 парламентаріїв, передає ДеПо.

Закон прийнято з поправками депутатів, згідно з якими Верховна Рада разом із Президентом України має право відправляти у відставку директора Антикорупційного бюро.

Національне антикорупційне бюро - це державний правоохоронний орган, завдання якого - протидія кримінальним корупційним правопорушенням, що вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і які становлять загрозу національній безпеці.

Координацію діяльності спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції, а також нагляд за дотриманням ними законів здійснює генеральний прокурор України та уповноважені ним прокурори.

Національне антикорупційне бюро уповноважене на оперативно-розшукові заходи з метою попередження, виявлення, припинення та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності; здійснює досудове розслідування кримінальних правопорушень; проводить відповідно до закону перевірку на добропорядність осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, Антикорупційне бюро вживає заходів щодо розшуку та арешту грошових коштів та іншого майна, які можуть бути предметом конфіскації або спеціальної конфіскації в кримінальних правопорушення.

Для забезпечення виконання завдань Національного бюро створюються його територіальні управління. Гранична чисельність центрального та територіальних управлінь бюро становить 700 осіб, у тому числі не більше 200 осіб керівного складу.

Керівництво діяльністю Національного бюро здійснює його директор, який призначається на посаду строком на 7 років і звільняється Президентом України. Директор бюро призначається строком на 7 років.

Нагадаємо, що цей закон був прийнятий у першому читанні 7 жовтня.