Рада попередньо скоротила список заборонених для приватизації заводів

Народні депутати проголосували в першому читанні за закон України №1054-1 про визнання таким, що втратив чинність, "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" 

За це проголосували 253 нардепів, передає Depo.ua.

Законопроєктом пропонується внести зміни до закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" в частині визначення критеріїв об’єктів, що не підлягають приватизації. Зокрема, установити, що об’єкти права державної власності, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях, не підлягають приватизації до повного відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованих територіях.

При цьому ініціатор закону Роксолана Підласа наголосила, що відповідно до закону про приватизацію забороняється приватизація автодоріг, метрополітену, газотранспортної системи та багато іншого. Тобто об'єкти стратегічної інфраструктури не будуть приватизовані.

За її словами, новий закон додає ще один пункт до цього переліку – заводи з виготовлення та ремонту зброї, що знаходиться на озброєнні в зСУ.

Додамо, що на порядку денному стояло ще два подібних законопроєкти №1054, який взагалі повністю скасовував перелік держпідприємств, що не підлягають приватизації. Проєкт №1054-2 пропонував відтерпінувати це рішення до січня 2020 року, аби уряд подав новий список заборонених для приватизації об'єктів.

Нагадаємо,  11 вересня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №1037 "Про внесення зміни до Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook