Рада схвалила Виборчий кодекс

Верховна Рада України сьогодні, 11 липня, схвалила у другому читанні та в цілому з техніко-юридичними правками законопроєкт №3112-1"Проєкт Виборчого кодексу України", до якого внесли 4568 правок

За проєкт Виборчого кодексу із зауваженнями та пропозиціями, які були названі з трибуни, а також усіма правками, проголосували 230 народних обранців восьмого скликання, повідомляє Depo.ua.

Законопроект розроблено на основі проекту Виборчого кодексу України, який був розроблений робочою групою під керівництвом народного депутата України (на той час) Ю. Ключковського та був зареєстрований у Верховній Раді України у березні 2010 року. Зазначений проект Виборчого кодексу отримав позитивний висновок Венеціанської Комісії. При доопрацюванні було враховано низку пропозиції щодо вдосконалення виборчого законодавства, які розглядалися Верховною Радою України протягом 2010-2015 років.

Основним завданням законопроекту є створення єдиної уніфікованої правової основи для підготовки і проведення виборів в Україні відповідно до Конституції України та рекомендацій міжнародних організацій.

Проект Кодексу складається з трьох книг:

  1. Книга І – Загальна частина;
  2. Книга ІІ – Загальнонаціональні вибори;
  3. Книга ІІІ – Місцеві вибори.

Прийняття цього Закону не тягне за собою істотних змін у видатках з Державного чи місцевих бюджетів на проведення відповідних виборів, які повинні бути передбачені відповідним Законом про Державний бюджет України чи рішеннями місцевих рад на рік проведення відповідних виборів.

Нагадаємо, 29 травня комітет Верховної ради із питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді схвалити проект нового Виборчого кодексу у другому читанні перед позачерговими виборами до Ради.

6 червня Верховна Рада почала розгляд проекту Виборчого кодексу України про відкриті списки і розглянула менше 3% правок до нього.

Тоді ж у Раді нарахували 240 нардепів, готових голосувати за виборчий кодекс із відкритими списками.

8 липня під час погоджувальної ради голова Верховної Ради Адрій Парубій встановив дедлайн для схвалення Виборчого кодексу та оголосив "повну мобілізацію". Він також пригрозив депутатам через прогул в останній робочий день.

10 липня Парубій запросив депутатів на нараду з питання голосування за Виборчий кодекс.

Довідка: 7 листопада 2017 року Верховна Рада підтримала за основу законопроект №3112-1"Проект Виборчого кодексу України". 

Документ передбачає систему регіональних відкритих списків на виборах народних депутатів, а також 3% прохідний бар'єр у парламент. У процесі доопрацювання документа депутати подали понад чотири тисячі поправок.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook