Рада попередньо схвалила зміни до Бюджетного кодексу

Сьогодні, 18 жовтня, Верховна Рада України у першому читанні схвалила проект закону №9084 про внесення змін до Бюджетного кодексу України

За відповідне рішення з другої спроби проголосували 244 народних депутатів, передає Depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект №9084 розроблено з метою врегулювання питань, пов'язаних із підготовкою проекту закону про держбюджет на 2019 рік, та унормування ухвалених змін до законодавства.

Проектом, зокрема, встановлюється строк для затвердження порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам - протягом 30 днів з дня набрання чинності держбюджетом.

У документі пропонується позбавити Мінфін невластивих повноважень щодо затвердження істотних умов договору енергосервісу (щодо об'єктів державної власності). Їх пропонується віднести до повноважень центрального органу виконавчої влади, який реалізує держполітику у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

Планується унормувати питання зарахування з 1 січня 2019 року 5% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (крім рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату) до бюджетів місцевого самоврядування за місцем видобутку відповідних корисних копалин.

Пропонується доповнити перелік захищених видатків бюджету видатками на програму держгарантій медобслуговування населення з метою уникнення ситуацій щодо призупинення її дії (зокрема, призупинення здійснення оплати за надання медпослуг населенню).

Також унормовуються особливості формування та виконання місцевих бюджетів у Донецькій та Луганській областях на період проведення операції Об'єднаних сил.

Законом доповнюється перелік витрат, на які за рахунок субвенції з держбюджету місцевим бюджетам надаються пільги та житлові субсидії населенню. Зазначимо, що проектом доповнюється і власне перелік категорій населення, яким надаються пільги і субсидії за рахунок субвенції з держбюджету місцевим бюджетам, новою категорією "постраждалі учасники Революції Гідності".

Крім того, передбачається пролонгація до 2027 року дії експерименту щодо здійснення патронату над дитиною за рахунок і в межах коштів субвенції з держбюджету на виплату соцдопомоги від держави на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соцпослуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною".

При цьому проектом закону пропонується виключити видатки бюджету на дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї та сім'ї патронатних вихователів із переліку видатків на освіту та включити такі видати до переліку видатків на соцзахист та соцзабезпечення.

Коментуючи голосування, спікер Ради Андрій Парубій заявив, що цей законопроект відкриває шлях для розгляду проекту держбюджету на 2019 рік.

Нагадаємо, 14 вересня прем'єр-міністр Володимир Гройсман представив проект бюджету країни на 2019 рік. Він назвав проект держбюджету реалістичним і збалансованим.

17 жовтня Комітет Верховної ради України з питань бюджету рекомендував прийняти висновки і пропозиції до проекту бюджету-2019.

Розрахунки в бюджеті здійснено з використанням прогнозного курсу на кінець року 29,4 грн/долар.

Народні депутати вже подали більше двох тисяч правок до проекту держбюджету-2019.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme