Рада дала згоду на повернення коштів ошуканим вкладникам

Верховна Рада схвалила президентський законопроект про відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, завданої зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг
Depo.Влада
15 листопада 2016 16:31
ФОТО: depo.ua

За відповідний документ проголосували 285 народних депутатів, передає Depo.ua.

Законопроектом передбачено доручити Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) ретельно вивчити документи щодо кожної фізособи, яка прирівняна до вкладника, і не пізніше 20 робочих днів з дня набрання чинності законом почати виплату відшкодування коштів.

У ньому також пропонується встановити заборону фінансовим установам залучати кошти фізосіб із зобов'язанням їх повернення, у тому числі шляхом отримання позики, якщо це не передбачено законом про діяльність такого фінустанови.

Згідно з документом, при виконанні функцій повіреного, агента або посередника щодо залучення коштів банк зобов'язаний попередньо ознайомити в письмовій формі про нерозповсюдження на кошти гарантій щодо відшкодування коштів ФГВФО.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, така система дозволить уникнути зловживання довірою вкладників з використанням банків. Зокрема, йдеться про схему, коли в приміщеннях банку фізособам пропонується укладати договори позики з небанківськими фінустановами через повіреного, яким виступає банк. При цьому відкривається банківський рахунок, з якого в подальшому кошти перераховуються на рахунки небанківських установ.

За даними ФГВФО, з використанням такої схеми були обкрадені за посередництва банку "Михайлівський" 14 тис. фізосіб на суму понад 1,5 млрд грн. При цьому вік понад 45% фізосіб, які постраждали від схеми, - більше 55 років.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада