Рада дала згоду на повернення коштів ошуканим вкладникам

Верховна Рада схвалила президентський законопроект про відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, завданої зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг

За відповідний документ проголосували 285 народних депутатів, передає Depo.ua.

Законопроектом передбачено доручити Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) ретельно вивчити документи щодо кожної фізособи, яка прирівняна до вкладника, і не пізніше 20 робочих днів з дня набрання чинності законом почати виплату відшкодування коштів.

У ньому також пропонується встановити заборону фінансовим установам залучати кошти фізосіб із зобов'язанням їх повернення, у тому числі шляхом отримання позики, якщо це не передбачено законом про діяльність такого фінустанови.

Згідно з документом, при виконанні функцій повіреного, агента або посередника щодо залучення коштів банк зобов'язаний попередньо ознайомити в письмовій формі про нерозповсюдження на кошти гарантій щодо відшкодування коштів ФГВФО.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, така система дозволить уникнути зловживання довірою вкладників з використанням банків. Зокрема, йдеться про схему, коли в приміщеннях банку фізособам пропонується укладати договори позики з небанківськими фінустановами через повіреного, яким виступає банк. При цьому відкривається банківський рахунок, з якого в подальшому кошти перераховуються на рахунки небанківських установ.

За даними ФГВФО, з використанням такої схеми були обкрадені за посередництва банку "Михайлівський" 14 тис. фізосіб на суму понад 1,5 млрд грн. При цьому вік понад 45% фізосіб, які постраждали від схеми, - більше 55 років.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада