Рада "благословила" закон про соціальні послуги

Верховна Рада України схвалила за основу та в цілому із техніко-юридичними правками у другому читанні проект закону №4607 про соціальні послуги

За законопроект №4607 проголосували 230 народних депутатів, передає Depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, метою документу є вдосконалення чинного законодавства, зокрема у частині адміністрування соціальних послуг, підвищення статусу соціальних працівників та інших фахівців, що надають соціальні послуги, забезпечення захисту прав осіб, які отримують соціальні послуги, розширення повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань організації надання соціальних послуг за місцем проживання осіб, які отримують такі послуги.

Зазначається, що під час підготовки проекту закону було досліджено кращий досвід правового регулювання у сфері надання соціальних послуг, зокрема Франції та Великої Британії.

Так, ухвалення законопроекту сприятиме активізації реформування системи надання соціальних послуг, залучення до надання соціальних послуг інститутів громадянського суспільства, а також покращення якості соціальних послуг.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив також, що завдяки схваленню закону, з 2020 року на українців чекають більш якісні соціальні послуги.

"Мінімальний гарантований пакет соціальних послуг – допомогу отримують всі, хто її потребує... Кваліфіковані спеціалісти, можливість обрати надавача – висока якість", – написав він у Twitter.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна