Рада схвалила створення Нацагентства з пошуку корупційних активів

Верховна Рада у першому читанні схвалила законопроект про створення Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів

За відповідний законопроект №3040 проголосували 237 народних депутатів, передає  depo.ua.

Рада схвалила створення Нацагентства з пошуку корупційних грошей - фото 1

Як пояснив міністр юстиції Павло Петренко, наразі правоохоронні органи України не мають можливості оперативно виявляти та блокувати злочинні активи за кордоном. 

"ЄС створив на теренах всіх країн-членів органи з пошуку та виявленню активів, здобутими незаконним шляхом, які мають можливіть в оперативному режимі обмінюватись інформацією. Тобто протягом однієї доби, якщо український орган звернеться до такого органу у Франції чи Німеччині, він отримає всю інформацію по особі, по тих компаніях, де вона є бенефеціаром, виявляти майно за кордоном, арештовувати і повертати це майно в  Україну", - пояснив міністр.

Він стверджує, що це буде незалежний орган, який підпорядковуватиметься напряму Кабміну, не буде брати на себе правоохоронні функції та матиме власний спецфонд, який формуатиметься за рахунок виведених коштів. 

"Про будь-які окремі зарплати або премії та окремий фонд у розмірі 25% мова не йде в цьому законопроекті", - уточнив Петренко.

Петренко зазначив, що зазначений законопроект готувався за участю фахівців ЄС.

У свою чергу, спікер парламенту Володимир Гройсман підкреслив, що цей документ є частиною пакету законів, необхідних для отримання безвізового режиму з ЄС. 

Однак фракція БПП виступила категорично проти норми про спецфонд і вимагає притягнути до відповідвльності авторів цього документу.

Разом з тим глава уряду Арсеній Яценюк повідомив, що формування 25% фонду за рахунок виведених активів є прямою директивою ЄС. "В рамках нашої робочої групи по підготовці та прийняттю цих законів (щодо лібералізації візового режиму, - ред.)  у другому читанні пропоную разом з експертами ЄС сісти і пояснити їм, що цей документ не пройде в парламент, не дивлячись на те, що ці норми є в європейському законодавстві", - запропонував Яценюк.

Як писав depo.ua, cтаном на 1 липня до українського бюджету повернуто 7865,77 гривень із коштів, які були здобуті корупційним шляхом.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme