Рада схвалила реінтеграцію Донбасу з визнанням Росії агресором (ВІДЕО)

Верховна Рада України ухвалила  Закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях"

Рада схвалила реінтеграцію Донбасу з виз…

За відповідне рішення проголосували 280 парламентарів, передає Depo.ua.

Представляючи документ, секретар Комітету за нацбезпеки і оборони Іван Вінник наголосив, що в ньому є всі необхідні визначення, правове регулювання для звільнення територій прав та свобод.

"Законопроект за порядковим номером в 7163, внесений за ініціативи президента, був ухвалений в першому читанні 6 жовтня. Він був відправлений в Комітет з нацбезпеки і оборони. Була створена робоча група до другого читання. Комітет ухвалив близько 700 правок від силових відомств, зауваження від міжнародних партнерів, депутатські поправки… Документ став досконалішим, більш потужним і небезпечним для Росії", - зазначив Вінник.

Загалом законопроект має на меті створити нову правову основу для вирішення завдання з відсічі ворожій агресії на Донбасі, а у перспективі – для відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного кордону.

Закон визнає Російську Федерацію країною-агресором і окупантом та визначає, які саме території вважаються окупованими. Датою початку окупації пропонувалося визначити 20 лютого 2014 року, але залишилося лише посилання на нормативний акт з нею.

Надаються повноваження силовим відомствам здійснювати заходи, необхідні для деокупації цих територій. Створюється Об'єднаний штаб.

Визначаються параметри захисту цивільного населення, юридичний статус документів та правочинів на окупованих територія територіях – вони визнаються нікчемними. Таким чином зупиняються спроби Росії легалізувати свою присутність на українських територіях.

"Діяльність збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що суперечить нормам міжнародного гуманітарного права, є незаконною, а будь-який виданий у зв'язку з такою діяльністю акт є недійсним і не створює жодних правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження або смерті особи на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, які додаються до заяви про державну реєстрацію народження особи та заяви про державну реєстрацію смерті особи відповідно", - зазначається в законі.

Передбачається невід'ємне право України забезпечити відновлення суверенітету в Криму і Донбасі.

Президент як головнокомандувач на особливий період матиме достатні повноваження для здійснення своїх функцій.

Крім того, передбачені деякі юридично-економічні новації. Звільняються від сплати судового збору позивачі до країни-агресора щодо відшкодування майнової шкоди. Загалом матеріальні і нематеріальні збитки, завдані Україні, компаніям та громадянам під час окупації, має відшкодовувати Росія.

Нагадаємо, що 6 жовтня парламент проголосував з законопроект у першому читанні, виключивши, зокрема, частину першу статті 7, в якій згадувались Мінські угоди, за наполяганням опозиційних фракцій.

До проекту закону подано 700 правок, які три дні розглядати в парламентарі - з 16 по 18 січня.

У 2015 році Верховна Рада ухвалила постанову про визнання Російської Федерації країною-агресором. Заяву підтримав 271 народний депутат.

Рада в постанові закликала парламенти іноземних держав та міжнародні організації також визнати Росію країною-агресором, посилити тиск на неї і визнати терористичними організаціями "ДНР" і "ЛНР" .

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme