Рада ввела кримінальну відповідальність комбатів за зловживання владою

Сьогодні Верховна Рада України прийняла проект Закону "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України (щодо військових злочинів)
Depo.Влада
7 квітня 2015 16:27
ФОТО: depo.ua

За таке рішення проголосували 243 парламентаря, передає depo.ua.

"Метою законопроекту є посилення відповідальності за злочини проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини) та визначення особливостей здійснення кримінального провадження в умовах воєнного, надзвичайного стану, особливого періоду або в районі проведення антитерористичної операції", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Законопроектом пропонується:

1. Передбачити кримінальну відповідальність за перевищення військовою службовою особою дисциплінарної влади стосовно підлеглого.

2. Розширити підстави проведення негласних слідчих (розшукових) дій , а саме, щодо можливості їх проведення у кримінальних провадженнях про військові злочини, пов'язані з ухиленням від військової служби (ст. ст. 407-409 КК України), вчинені в умовах особливого періоду, під час проведення антитерористичної операції.

3. Визначити особливості здійснення кримінального провадження в умовах воєнного, надзвичайного стану, особливого періоду або в районі проведення антитерористичної операції