Рада ввела кримінальну відповідальність комбатів за зловживання владою

Сьогодні Верховна Рада України прийняла проект Закону "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України (щодо військових злочинів)

За таке рішення проголосували 243 парламентаря, передає depo.ua.

"Метою законопроекту є посилення відповідальності за злочини проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини) та визначення особливостей здійснення кримінального провадження в умовах воєнного, надзвичайного стану, особливого періоду або в районі проведення антитерористичної операції", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Законопроектом пропонується:

1. Передбачити кримінальну відповідальність за перевищення військовою службовою особою дисциплінарної влади стосовно підлеглого.

2. Розширити підстави проведення негласних слідчих (розшукових) дій , а саме, щодо можливості їх проведення у кримінальних провадженнях про військові злочини, пов'язані з ухиленням від військової служби (ст. ст. 407-409 КК України), вчинені в умовах особливого періоду, під час проведення антитерористичної операції.

3. Визначити особливості здійснення кримінального провадження в умовах воєнного, надзвичайного стану, особливого періоду або в районі проведення антитерористичної операції