Рада розблокувала оновлення ЦВК. Парубій підписав закон

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій підписав закон щодо розширення складу Центральної виборчої комісії (ЦВК)

Йдеться про законопроект №9090 "Про внесення зміни до статті 6 закону "Про Центральну виборчу комісію" авторства Парубія, повідомляє Depo.ua.

Спікер Ради підписав документ перед закриттям ранкового пленарного засідання парламенту,

Тепер документ направлять на підпис президенту Петру Порошенку..

"Парламент має обрати новий склад ЦВК, і ми розблокували цей шлях і дали можливість усім фракціям бути представленими… Ми зробили рішучий крок до оновлення ЦВК, і завтра ми оновимо Центральну виборчу комісію, і жодні "темні сили" нас не зупинять… Отже, я підписую закон про Центральну виборчу комісію зараз при всіх і передаю на підпис президентові", – наголосив Парубій.

Підписання проекту закону стало можливим через те, що народні депутати відмовилися від його скасування.

Так, парламентарі не підтримали проекти постанов №9090-П авторства Олени Шкрум (фракція "Батьківщина"), №9090-П1 авторства Ігоря Шурми та Михайла Папієва (фракція "Опозиційний блок"), а також №9090-П2 авторства Олександра Долженкова і Миколи Скорика ("Опозиційний блок"), якими пропонувалося скасувати голосування за законопроект Парубія.

Першу постанову підтримали 42 нардепи, другу – 21, третю – 26 депутатів Ради із 226 необхідних.

Нагадаємо, 18 вересня спікер Верховної Ради Андрій Парубій запропонував свій компромісний варіант оновлення ЦВК, збільшивши кількість її членів із 15 до 17.

Того ж дня Рада дозволила збільшення кількості членів ЦВК.

Після схвалення законопроекту деякі народні депутати зареєстрували проекти постанов про скасування цього рішення парламенту через порушення Регламенту при його ухваленні.

У зв'язку з внесенням відповідних проектів постанов Парубій не міг підписати схвалений закон та направити його на розгляд президенту.

Довідка: Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради подання про призначення на посади членів ЦВК: Алли Басалаєвої, Наталії Бернацької, Михайла Вербенського, Андрія Євстігнєєва, Ірини Єфремової, Ольги Желтової, Олега Конопольського, Світлани Кустової, Ольги Лотюк, Віталія Плукаря, Євгена Радченка, Тетяни Сліпачук, Леонтія Шипілова та Тетяни Юзькової.

Усі 14 кандидатів пройшли спеціальну перевірку, за результатами якої отримали позитивні висновки.

7-річний термін повноважень 13 з 15 членів Центрвиборчкому вже давно сплинув. Тож з 14 кандидатур на посади членів ЦВК парламент має обрати 13.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна