Рада дозволить утримувати Донбас за рахунок українців і амністувати бойовиків - ЗМІ

Консультації з фракціями у Верховній Раді показали, що в парламенті вистачить голосів для прийняття внесеного Петром Порошенко законопроекту про особливий статус для окупованої частини Донбасу
Depo.Влада
16 вересня 2014 08:41
ФОТО: depo.ua
Рада дозволить утримувати Донбас за рахунок українців і амністувати бойовиків - ЗМІ
Рада дозволить утримувати Донбас за рахунок українців і амністувати бойовиків - ЗМІ

Як повідомили джерела ZN.ua з Адміністрації президента, пропозиції президента підтримають депутати фракцій Партії регіонів і «УДАРу», група «Економічний розвиток» Віталія Хомутинника та гурт «Суверенна європейська Україна» Ігоря Єремєєва, депутати від Компартії, а також позафракційні мажоритарники, які входять до орбіти Порошенко, передає ДеПо.

Поки що дискутують, чи голосувати за законопроект, соратники прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

Не підтримає закон фракція «Батьківщини», ВО «Свободи», Анатолій Гриценко та ще два депутати від партії «Громадянська позиція», а також Олег Ляшко.

Депутат «Батьківщини» Андрій Шевченко, зокрема, в ефірі телеканалу ICTV заявив, що його партія не буде голосувати за закон, тому що він передбачає амністію терористів, винних у військових злочинах.

Таким чином навіть без голосів близьких до Яценюка депутатів за президентський законопроект набереться не менше 230 голосів «за».

Нагадаємо, Порошенко пропонує на три роки запровадити особливий  порядок самоврядування в Донецькій і Луганській областях. Відповідний законопроект депутати ВР отримали в понеділок.

Згідно з документом, держава гарантує:

- Недопущення кримінального переслідування «учасників подій на території Донецької, Луганської областей».

- Держава гарантує право використання і підтримку російської мови.

- Проведення місцевих виборів у цьому регіоні.

- Особливий порядок призначення керівників органів прокуратури та судів, який передбачає участь органів місцевого самоврядування у вирішенні цих питань.

- Підтримку «соціально-економічного розвитку Донбасу» надає Україна.

- На території АТО рішенням міських, селищних, сільських рад створюються загони народної міліції, координація їх діяльності здійснюється відповідною сільським, селищним, міським главою.