Рада дозволила саджати «гречкосіїв»

Верховна Рада ввела кримінальну відповідальність за спроби підкупу виборців
Рада дозволила саджати «гречкосіїв»
Рада дозволила саджати «гречкосіїв»

За відповідний закон проголосували 233 народні депутати, передає ДеПо.

Згідно з документом, пропозиція або обіцянка виборцеві неправомірної вигоди за здійснення або нездійснення яких-небудь дій, пов'язаних з реалізацією виборчого права або права брати участь в референдумі, карається обмеженням або позбавленням волі на строк до 3 років.

Крім того, здійснення передвиборної агітації шляхом надання підприємствам, установам або організаціям неправомірної вигоди або надання безкоштовно товарів, робіт, послуг карається обмеженням або позбавленням волі на термін від 2 до 4 років.

Також Верховна Рада встановила, що перешкода здійсненню виборчого права, роботі виборчих комісій або комісій референдуму, спостерігачів на виборах карається обмеженням або позбавленням волі на строк до 3 років.

На даний момент такі правопорушення караються лише грошовими штрафами.
Також посилена відповідальність за аналогічні дії, здійснені групами осіб за попередньою змовою, а також особами з використанням службового становища.

Парламент також посилив відповідальність за умисне подання в органи ведення державного реєстру виборців неправдивих даних про виборців і несанкціоноване втручання в роботу бази даних реєстру, встановивши, що такі правопорушення караються позбавленням волі на термін від 2 до 4 років.

Викрадення або приховання виборчого ящика карається позбавленням волі на термін від 5 до 7 років.

Як відомо, позачергові парламентські вибори пройдуть 26 жовтня.