Рада дозволила саджати «гречкосіїв»

Верховна Рада ввела кримінальну відповідальність за спроби підкупу виборців
Depo.Влада
14 жовтня 2014 12:57
ФОТО: depo.ua
Рада дозволила саджати «гречкосіїв»
Рада дозволила саджати «гречкосіїв»

За відповідний закон проголосували 233 народні депутати, передає ДеПо.

Згідно з документом, пропозиція або обіцянка виборцеві неправомірної вигоди за здійснення або нездійснення яких-небудь дій, пов'язаних з реалізацією виборчого права або права брати участь в референдумі, карається обмеженням або позбавленням волі на строк до 3 років.

Крім того, здійснення передвиборної агітації шляхом надання підприємствам, установам або організаціям неправомірної вигоди або надання безкоштовно товарів, робіт, послуг карається обмеженням або позбавленням волі на термін від 2 до 4 років.

Також Верховна Рада встановила, що перешкода здійсненню виборчого права, роботі виборчих комісій або комісій референдуму, спостерігачів на виборах карається обмеженням або позбавленням волі на строк до 3 років.

На даний момент такі правопорушення караються лише грошовими штрафами.
Також посилена відповідальність за аналогічні дії, здійснені групами осіб за попередньою змовою, а також особами з використанням службового становища.

Парламент також посилив відповідальність за умисне подання в органи ведення державного реєстру виборців неправдивих даних про виборців і несанкціоноване втручання в роботу бази даних реєстру, встановивши, що такі правопорушення караються позбавленням волі на термін від 2 до 4 років.

Викрадення або приховання виборчого ящика карається позбавленням волі на термін від 5 до 7 років.

Як відомо, позачергові парламентські вибори пройдуть 26 жовтня.