Рада ратифікувала угоду про отримання 1,8 млрд євро кредиту від ЄС

Верховна Рада ратифікувала кредитну угоду про отримання до 1,8 млрд євро допомоги Євросоюзу

За таке рішення проголосували 310 народних депутатів, передає depo.ua

Автором документа виступив президент України Петро Порошенко.

Таким чином Верховна Рада підтримала проект закону № 0031 "Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як позичальником і Європейським Союзом як кредитором і Кредитної угоди між Україною як позичальником, Національним банком України як фінансовим агентом позичальника та ЄС як кредитором (щодо отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС у сумі до 1 млрд 800 млн євро).

У пояснювальній записці зазначається, що укладення меморандуму та кредитної угоди дозволить Україні залучити на умовах строковості та платності додаткові фінансові ресурси Європейського Союзу. "Реалізація проекту закону України не потребує додаткових витрат з державного бюджету України на 2015 рік, але потребує передбачення видатків Державного бюджету України для обслуговування та погашення залученого кредиту в подальшому. Процентна ставка запозичення терміном на 10 - 15 років прогнозується на рівні до 2% річних, однак буде уточнюватися за результатами виходу Європейської Комісії, має найвищий кредитний рейтинг (ААА), на зовнішній ринок запозичень для залучення коштів кредиту, будуть перераховуватися України за відповідною процентною ставкою", - йдеться в документі.

Нагадаємо, 22 травня в рамках саміту "Східного партнерства" у Ризі міністр фінансів України Наталя Яресько та голова Національно банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва підписали угоду з Єврокомісією про надання Україні макрофінансової допомоги на 1,8 млрд євро.