Рада ратифікувала угоду про отримання 1,8 млрд євро кредиту від ЄС

Верховна Рада ратифікувала кредитну угоду про отримання до 1,8 млрд євро допомоги Євросоюзу
Depo.Влада
18 червня 2015 12:05
ФОТО: depo.ua

За таке рішення проголосували 310 народних депутатів, передає depo.ua

Автором документа виступив президент України Петро Порошенко.

Таким чином Верховна Рада підтримала проект закону № 0031 "Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як позичальником і Європейським Союзом як кредитором і Кредитної угоди між Україною як позичальником, Національним банком України як фінансовим агентом позичальника та ЄС як кредитором (щодо отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС у сумі до 1 млрд 800 млн євро).

У пояснювальній записці зазначається, що укладення меморандуму та кредитної угоди дозволить Україні залучити на умовах строковості та платності додаткові фінансові ресурси Європейського Союзу. "Реалізація проекту закону України не потребує додаткових витрат з державного бюджету України на 2015 рік, але потребує передбачення видатків Державного бюджету України для обслуговування та погашення залученого кредиту в подальшому. Процентна ставка запозичення терміном на 10 - 15 років прогнозується на рівні до 2% річних, однак буде уточнюватися за результатами виходу Європейської Комісії, має найвищий кредитний рейтинг (ААА), на зовнішній ринок запозичень для залучення коштів кредиту, будуть перераховуватися України за відповідною процентною ставкою", - йдеться в документі.

Нагадаємо, 22 травня в рамках саміту "Східного партнерства" у Ризі міністр фінансів України Наталя Яресько та голова Національно банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва підписали угоду з Єврокомісією про надання Україні макрофінансової допомоги на 1,8 млрд євро.