Рада провалила закон, який дозволив би судити Януковича

Верховна Рада провалила голосування за закон, що дозволив би почати процес заочного засудження екс-президента Януковича та його оточення
Depo.Влада
25 грудня 2015 08:25
ФОТО: depo.ua

За відповідний закон під номером 3465 голоси віддали всього 113 народних депутатів, передає depo.ua.

Зокрема, жодного голосу на підтримку цього законопроекту не дали "Опозиційний блок", "Самопоміч", "Відродження", "Воля народу" та "Батьківщина".

Радикальна партія – дала 1 голос, "Народний фронт" – 53, БПП – 54, позафракційні – 5,

Про особливість цього законопроекту на своїй сторінці  у "Фейсбуці" розповів нардеп від БПП Сергій Леценко.

"На сьогодні діє норма КПК, за якою заочний суд може початися лише після оголошення особи в розшук по лінії Інтерполу.

Що ми маємо? Інтерпол тупо не оголошує в розшук! Відмовлено в розшуку навіть командира чорної роти "Беркута" Садовника та всіх беркутівців. Інтерпол назвав їх справи політично мотивованими. А розшук Януковича по Інтерполу зупинили через оскарження в ліонський суд.

Що робити? Групою депутатів було підготовлено проект, як заочне засудження почати без оголошення в міжнародний розшук. Невдале формулювання - оголошення у всеукраїнський розшук як підставу для заочного засудження - поміняли на іншу редакцію: заочне засудження особи буде за умови відмови в екстрадиції або ненаданні відповіді на запит про екстрадицію.

Це компромісне формулювання, яке задовольняло Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури. Його керівник Сергій Горбатюк до часу ночі сидів у парламенті, сподіваючись, що з'явиться нарешті спосіб заочного засудження корупціонерів, які втекли з України. Ця редакція була озвучена з голосу Вікторія Сюмар", - пояснив Лещенко. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада