Рада провалила закон про "колекторів-душогубів"

Сьогодні народні депутати відмовилися підтримати проект Закону " Про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо приватних виконавців)"
Depo.Влада
21 квітня 2016 10:39
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 170 парламентарів,  в основному БПП і "Народний фронт", документ взагалі відхилили, передає depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, метою закону є правове регулювання у Податковому кодексі України нової категорії платників податків, які здійснюють незалежну професійну діяльність, – приватних виконавців задля вирішення на законодавчому рівні питань їх оподаткування.

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України для розширення переліку суб'єктів оподаткування, які здійснюють незалежну професійну діяльність, новою категорією – приватними виконавцями. Зокрема, незалежна професійна діяльність – участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Водночас у Радикальній партії та "Батьківщині" жорстко розкритикували цей законопроект.

Так, лідер "радикалів" Олег Ляшко заявив, що цей документ легалізує колекторську діяльність, і його політсила не буде підтримувати "закон про колекторів-душогубів". А нардеп від "Батьківщини" Олександра Кужель спрогнозувала, що в разі ухвалення цього закону судові виконавці зможуть забирати в людей, які, наприклад, заборгували за комуналку, телевізор чи навіть ношені речі.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада