Рада провалила прискорення децентралізації

Нардепи відхилили законопроект про поправки до закону "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо забезпечення державної підтримки добровільного об'єднання територіальних громад
Depo.Влада
20 вересня 2016 13:48
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 193 нардепи, передає depo.ua.

Як повідомляється, метою прийняття законопроекту є вдосконалення правового регулювання затвердження Перспективних планів формування спроможних громад, що надасть змогу усім спроможним громадам своєчасно отримати ефективне ресурсне забезпечення.

Автори законопроекту вказують на те, що на деяких етапах процесу добровільного об’єднання територіальних громад з тих чи інших причин відбувається певне зволікання, що є перешкодою на шляху до переходу місцевого самоврядування на якісно новий рівень. Зокрема, органи місцевого самоврядування обласного рівня не завжди своєчасно та раціонально приймають рішень щодо ухвалення Перспективних планів формування спроможних громад.

Вказується, що доцільним є внести зміни до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" з метою надання можливості Кабінету Міністрів України визнавати створені відповідно до статті 7 цього Закону об’єднані територіальні громади, які відповідають проекту Перспективного плану формування територій громад чи змінам до нього як такі, що відповідають Перспективному плану формування територій громад.

 Нагадаємо, згідно із законом "Про добровільне об'єднання територіальних громад", 25 жовтня 2015 відбулися перші вибори у 159 об'єднаних територіальних громадах. Після цього почалося формування нових органів місцевого самоврядування у цих об'єднаних територіальних громадах. Однак у нормативній базі не виявилося механізмів розробки бюджетних планів створених територіальних громад.

Цей закон створює необхідні умови для розробки бюджетів громад на наступний рік.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада