Рада просить КСУ надати висновок щодо закону про децентралізацію

До Конституційного Суду України сьогодні надійшло звернення Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади
Depo.Влада
17 липня 2015 13:12
ФОТО: depo.ua

Про цей повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Конституційного суду.

"17 липня 2015 року до Конституційного Суду України надійшло звернення Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади (реєстр. № 2217а) вимогам статей 157 і 158 Конституції України (Постанова Верховної Ради України від 16 липня 2015 року № 622-VIII)", - йдеться у повідомленні.

Відповідне звернення передане на вивчення в Секретаріат суду.

Нагадаємо, 15 липня на сайті Верховної Ради було оприлюднено президентський проект закону про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади з позначкою "доопрацьований".

Найважливішою відмінністю доопрацьованого законопроекту в першій редакції від 1 липня є положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом.

Якщо в першій редакції це положення було закріплене в перехідних положеннях самого законопроекту, то в редакції від 15 липня пропонується закріпити цю норму в розділі XV п.