Рада продовжила до кінця року місію захисту розслідування щодо катастрофи "Боїнга"

Верховна Рада України підтримала проект закону №0038 "Про ратифікацію угоди (у формі обміну нотами) між Україною і Королівством Нідерланди про продовження до 1 серпня 2016 терміну дії Угоди між Україною і Королівством Нідерланди про Міжнародної місії захисту розслідування від 28 липня 2014"
Depo.Влада
15 липня 2015 11:13
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення підтримав 261 народний депутат, передає depo.ua.

Автор документа - президент України Петро Порошенко.

Як відзначається у пояснювальній записці, схвалення проекту закону України дозволить ратифікувати угоду (у формі обміну нотами) між Україною і Королівством Нідерланди про продовження до 1 серпня 2016 терміну дії угоди між Україною і Королівством Нідерланди про Міжнародну місію захисту розслідування від 28 липня 2014 року, що сприятиме подальшому практичному залучення нідерландської сторони до розслідування причин авіаційної катастрофи рейсу МН17 авіакомпанії "Малазійські авіалінії", яка відбулася на території України 17 липня 2014.

Нагадаємо, згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між міністрами закордонних справ України і Королівства Нідерландів від 24 липня 2014 українська сторона передала Нідерландам повноваження на проведення розслідування причин і наслідків авіаційної катастрофи, яка сталася на території України 17 липня 2014.

Як відомо, Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна офіційно звернулися до Ради Безпеки ООН з проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі Боїнга.

Раніше Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, якавиступає категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

Читайте також: Росія зізналась, що збила "Боїнг"

 

Більше новин про політику читайте у рубриці Влада.depo.ua.