Рада призначила Шевченка новим очільником Нацбанку: Хто він такий

Верховна Рада підтримала призначення Кирила Шевченка головою Національного банку України
 

За відповідну постанову проголосували 332 народні депутати, передає Depo.ua.

Найбільше голосів "за" дала фракція "Слуга народу" – 226, ОПЗЖ – 40, ВО "Батьківщина" – 21, група "Довіра" – 17 та позафракціні – 13. Фракції "Європейська Солідарність та "Голос" не голосували за постанову. 

Що відомо про нового голову НБУ Шевченка

Кар'єра Шевченка почалася в 1987 році на Луганщині, де він працював ремонтником на шахті ім. Ілліча. Але вже за кілька років майбутній банкір замінив спецовку на білий комірець і в 1994 прийшов працювати в Український кредитний банк (зараз — А-Банк) — в.о.начальника сектора залучення кредитних ресурсів. Звісно, отримавши перед цим вищу освіту – Шевченко є випускником Харківського інженерно-економічного інституту.

Також він працював в банку "Аваль", в банку "Фінанси і Кредит", а в 2006 прийшов на держслужбу і очолив Державну іпотечну установу.

З травня 2009 по вересень 2009 був радником прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

"Моя роль була чудовою. Я отримав цю посаду після звільнення з Державної іпотечної установи за умови, що не буду ні в що втручатися. Я чесно відпрацював три з половиною місяці, ні в що не втручаючись. Юлію Володимирівну я за ці три з половиною місяці жодного разу не бачив. Ось такою була моя роль. Тобто моєї ролі не було", – розповідав він виданню "Деловая столица" в 2010 році.

Працював Шевченко і першим заступником голови правління АБ "Укргазбанк", радником голови правління ПАТ "Державний ощадний банк України" ("Ощадбанк"), голови правління АБ "Укргазбанк".

У 2017 році Кирило Шевченко, разом з Міністром екології та природних ресурсів України Остапом Семераком презентували першу в Україні екологічно чисту платіжну картку: "зелені" картки "Укргазбанку" були вироблені з початків кукурудзи та цукрової тростини. При цьому, як зазначалося, у використанні вона була така ж сама як і решта карток, але після закінчення терміну дії розкладається упродовж двох років, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу. 

Нагадаємо, 16 липня відбулося засідання комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, на якому був присутній кандидат на посаду голови Нацбанку Кирило Шевченко. Комітет рекомендував призначити його на посаду голови Нацбанку. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада