Рада посилила захист переселенців

Верховна Рада України в другому читанні та в цілому підтримала законопроект № 2166, що передбачає посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб
Depo.Влада
3 листопада 2015 16:35
ФОТО: depo.ua

Відповідний законопроект підтримали 243 народних депутатів, пише depo.ua.

Згідно з поправками довідка внутрішньо переміщеного особи стає безстроковою, крім випадків, якщо переселенець сам подав заяву про відмову від довідки, скоїв злочин проти держави або теракт, повернувся в залишене місце проживання, виїхав за кордон на ПМЖ або подав завідомо недостовірні відомості. Рішення про визнання довідки недійсною приймається керівником структурного підрозділу соцзахисту за місцем проживання переселеного особи.

Для отримання довідки з заявою про отримання довідки та постановці на облік необхідно звернутися до структурного підрозділу з питань соцзахисту за місцем проживання, форма заяви затверджується Мінсоцполітики.

У разі наявності в документах переселенця відмітки про реєстрацію місця проживання на території, з якої він був змушений виїхати, довідка видається у день подання заяви. Якщо відмітки про реєстрацію немає, заява розглядається протягом 15 днів. Для підтвердження свого проживання на території, звідки чоловік поїхав, він може надати військовий квиток, трудова книжка, документи на власність на житло і т. д.

Відмовити у видачі довідки можуть у разі відсутності обставин, які стали причиною внутрішнього переселення, подання завідомо неправдивих даних, до відновлення втрачених документів, що встановлюють особу, немає відмітки про реєстрацію і документів, що підтверджують проживання на території, з якої проводиться переселення.

Крім того, скасовується необхідність завіряти довідку у Державній міграційній службі, а також обов'язок повідомляти про фактичне місце проживання в міграційну службу протягом 10 днів після того, як виїхала з постійного місця проживання.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.