Рада прийняла закон про держпідтримку кіно

Верховна Рада прийняла закон про державну підтримку кінематографу в Україні
Depo.Влада
22 вересня 2016 19:30
ФОТО: depo.ua

За законопроект у другому читання проголосували 230 нардепів, передає depo.ua з посиланням на "Українські новини".

Законопроект передбачає державне забезпечення і стимуляцію виробництва, поширення, популяризації та демонстрації національних фільмів у кіно-, відеомережі, на телебаченні, в мережі Інтернет.

За державою закріплюється функція збереження, відновлення, реставрації національного та кращих зразків світової кінематографічної спадщини, а також заходи щодо повернення в Україну національної кінематографічної спадщини, що знаходиться за межами країни; сприяння захисту прав інтелектуальної власності.

Державна підтримка кінематографії здійснюється за рахунок коштів Держфонду підтримки кінематографії України, управління яким здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії.

Законопроект передбачає щомісячні відрахування операторами лотерей, загальний обсяг яких поступово збільшується з 21% в перший рік до 30% в п'ятий рік після вступу в силу закону.

Також законопроект передбачає можливість державного субсидування виробництва фільмів (до 80% вартості виробництва), серіалів (до 50% вартості виробництва), а також держсубсидування закупівлі мобільних комплексів для демонстрації фільмів у віддалених містах і селах з населенням не більше 250 тис. громадян.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада