Рада прийняла за основу законопроект Денисенка про місцеві вибори за "німецькою моделлю"

Сьогодні народні депутати прийняли за основу Проект Закону про місцеві вибори №2831-3
Depo.Влада
18 червня 2015 18:10
ФОТО: depo.ua
Рада прийняла за основу законопроект Денисенка про місцеві вибори за "німецькою моделлю"
Рада прийняла за основу законопроект Денисенка про місцеві вибори за "німецькою моделлю"

Авторами документу, який підтримав 271 парламентарій, є група народних депутатів, зокрема Вадим Денисенко, передає depo.ua.

За його словами, в основі цього документа лежить так звана "німецька" модель виборів.

Законопроект передбачає від 10 депутатів (до 500 виборців) до 80 (понад 1,5 млн.) депутатів у місцевих радах.

Документом пропонується зберегти чинну мажоритарну виборчу систему відносної більшості в одномандатних виборчих округах на виборах депутатів сільських та селищних рад.

За пропорційним принципом пропонується обирати депутатів:
- Верховної Ради Криму;
- обласних рад;
- районних рад;
- міських рад;
- районних у містах рад.

Запропонована модель пропорційної системи передбачає списки від партій або блоків із закріпленим за кожним кандидатом окремим округом. При цьому партія має висувати не більше ніж по два кандидати в кожному окрузі. Кандидати у виборчому списку розташовуються у відповідності з номером округу, в якому вони висуваються. Голос виборця вважається одночасно голосом за партію (блок) та за кандидата, висунутого нею (ним) у цьому територіальному окрузі, якщо таких кандидатів двоє, то виборець обирає, за якого конкретно кандидата від партії він голосує.

Розподіл мандатів здійснюється між виборчими списками місцевих організацій партій, які отримали 5% і більше та виборчих блоків, які отримали не менше 7%.

Порядок кандидатів у списку визначається відповідно до кількості голосів поданих безпосередньо за депутата в їхніх округах. При цьому місця у списку визначаються на підставі рейтингу, який вираховується з урахуванням абсолютної кількості відданих на нього голосів та коефіціенту округу, який залежить від кількості виборців.

Законопроект також передбачає мажоритарну виборчу систему абсолютної більшості на виборах міських голів міст кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч. Та систему відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі на виборах:
- сільських голів;
- селищних голів;
- старост.
- міських голів міст з кількість виборців до 90 тис.

Нагадаємо, що загалом народні депутати розглядали чотири проекти закону про місцеві вибори.

Читайте також: Нові виборчі правила або Чи буде у Чернівецькій облраді 18 депутатів.