Рада попередньо схвалила "безвізовий" законопроект про прокуратуру

Народні депутати у першому читанні за основу схвалили законопроект № 4055 щодо забезпечення прозорості діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури
Depo.Влада
16 лютого 2016 12:14
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 236 народних обранців, повідомляє depo.ua.

Як зазначають автори, мета проекту Закону -  удосконалення правових засад організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, забезпечення прозорості в діяльності конкурсних комісій з призначення на адміністративні посади та посади прокурорів у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі задля виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду.

"Так, на виконання рекомендації, пропонується встановити, що членами конкурсної комісії, яка здійснюватиме організацію та проведення конкурсу з призначення на адміністративні посади в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, можуть бути особи, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, а також значний досвід діяльності у сфері запобігання або протидії корупції", - кажуть автори.

Також вони додають, що визначення генеральним прокурором чотирьох осіб до конкурсної комісії передбачено як тимчасовий захід, до набрання чинності (з 15 квітня 2016 року) відповідними положеннями Закону, що стосуються, зокрема, діяльності Ради прокурорів України та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Пропонується реалізувати шляхом встановлення обов'язкового обрання голови конкурсної комісії з числа її членів, визначених Верховною Радою України.

Генпрокурор України матиме повноваження щодо призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, першого заступника та заступника керівника цієї прокуратури. Керівник Антикорупційної прокуратури призначатиме осіб на інші адміністративні посади в названій прокуратурі. При цьому конкурсна комісія подаватиме лише по одній кандидатурі на кожну з посад.

Також керівнику Антикорупційної прокуратури надається право приймати на роботу та звільняти з неї (замість погодження) працівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які не є прокурорами. 

Парламент схвалив закон за основу з формулюванням "для доопрацювання та ухвалення в цілому в четвер 18 лютого".

Зазначимо, що це один із законопроектів, необхідних для лібералізації візового режиму з ЄС.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада