Рада попередньо схвалила зміни до закону про Антикорупційне бюро

Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект №1660-П «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства України з питань запобігання корупції»
Depo.Влада
3 лютого 2015 14:46
ФОТО: depo.ua
Рада попередньо схвалила зміни до закону про Антикорупційне бюро
Рада попередньо схвалила зміни до закону про Антикорупційне бюро

За проголосували 283 парламентарія, передає depo.ua.

Законопроектом передбачається введення посади детективів в Національному антикорупційному бюро. Вони виконуватимуть функції слідчих і оперативно-розшукових працівників.

Проект закону визначає і рівень зарплат для працівників Національного антикорупційного бюро.

Також планується створити спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, яка повинна здійснювати нагляд за дотриманням законів про діяльність Національного антикорупційного бюро. Працівники такої прокуратури повинні відбиратися за спеціальною конкурсною процедурою.

У проекті закону пропонується заборонити набирати в Антикорупційне бюро осіб, які за останні 5 років працювали в МВС, СБУ та ГПУ. Також не може бути прийнята на роботу особа, якщо у неї в декларації будуть виявлені недостовірні дані, які розходяться з реальними даними на більш ніж 50 реальних зарплат.

Документом розширюється перелік посадових осіб, які підпадають під підслідність Антикорупційного бюро, зокрема, працівники Національного агентства з питань запобігання корупції, а також президенти України, які закінчили перебування на посаді.

Призначення директора Антикорупційного бюро відбувається на підставі подання конкурсною комісією трьох осіб президенту України, який одноосібно призначає з цих кандидатів керівника Бюро. Але директора Бюро не можна звільнити без згоди Верховної Ради України.

Передбачається процедура цивільної конфіскації майна, нажитого незаконним шляхом. Для цього вноситься зміна до Цивільного процесуального кодексу України, де передбачається цивільний позов про необґрунтовані корупційні активи.

Крім того, законопроектом розширюється можливість підписання договорів зі слідством тих, хто попався на корупційних діях, але готовий співпрацювати зі слідством, незалежно від ступеня злочину.

Як повідомляв depo.ua, Верховна Рада створила Антикорупційне бюро 14 жовтня.