Рада посилила захист прав українців, які беруть мікропозики

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №1109, головною метою якого є унормування сфери мікрокредитування та підвищення якості системи кредитних історій фізичних осіб

За закон в цілому проголосували 310 нардепів, передає Depo.ua.

Законопроєктом вносяться зміни до законів України "Про споживче кредитування" та "Про організацію формування та обігу кредитних історій". Під час підготовки законопроєкту до другого читання від народних депутатів надійшло 77 правок.

Запропонованими змінами передбачається:

  • обмеження кредитодавця у розмірі санкцій;
  • уточнення осіб, які набувають право за кредитними правочинами;
  • уточнення строків передачі інформації до бюро кредитних історій;
  • зміна термінів набуття чинності законопроєктом та його окремими положеннями;
  • узгодження термінології законів "Про споживче кредитування" та "Про організацію формування та обігу кредитних історій".

У законі пропонується обмежити сукупну суму платежів, що підлягають сплаті споживачем у разі невиконання його зобов’язань, передбачених договором про споживчий кредит (неустойки (штраф, пеня), процентної ставки, інших платежів), загальний розмір кредиту за яким не перевищує однієї мінімальної заробітної плати, подвійною сумою, одержаною споживачем за таким договором, що не може бути збільшена за домовленістю сторін.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський запропонував розширити програму "Доступні кредити 5-7-9% і поширити дію програми на фермерів, які постраждали від посухи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"