Рада планує визнати аліменти виключно власністю дитини

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання
Depo.Влада
19 жовтня 2016 12:13
ФОТО: depo.ua

Законопроект підтримали 244 народних депутати, передає Depo.ua.

Законопроектом у Сімейному кодексі України пропонується встановити, що аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини (нині вони є власністю того з батьків, на ім`я кого вони виплачуються - ред). Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.

Спосіб стягнення аліментів визначає той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду або домовленістю між батьками, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів або за домовленістю між батьками.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада