Рада планує підвищити штрафи за незаконне ввезення/вивезення тварин та рослин

Верховна Рада має намір уточнити умови ввезення до України та вивезення за її межі тварин, вимоги щодо відшкодування шкоди, завданої тваринам, та щодо охорони тваринного і рослинного світу при заготівлі деревини
Depo.Влада
4 жовтня 2016 17:35
ФОТО: depo.ua

За відповідний законопроект № 2023 у першому читанні за основу проголосували 260 народних депутатів, повідомляє Depo.ua.

Документом пропонується внести зміни, які приводять у відповідність до вимог Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі (Бернської конвенції) Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП), Лісовий кодекс України та закони України "Про тваринний світ", "Про природно-заповідний фонд України", "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про мисливське господарство та полювання".

Також уточнюються законодавчі положення щодо порядку визначення лімітів на спеціальне використання природних ресурсів у природних заповідниках, біосферних заповідниках, національних природних парках, вимоги до освіти керівників спеціальних адміністрацій, що здійснюють управління територіями та об'єктами природно-заповідного фонду, розміри адміністративних штрафів за вчинення правопорушень у цій сфері тощо.

Зокрема, законопроектом передбачено підвищення вдесятеро штрафів за порушення статей 87, 88, 88-2 КУпАП, які регламентують охорону флори та фауни. Так, пропонується за порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин карати штрафом для громадян від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, для посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршенню середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, пропонується карати штрафом від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також законопроектом підвищується розмір фінансової санкції за незаконне вивезення з України та ввезення на її територію об'єктів тваринного і рослинного світу, за порушення правил створення, поповнення, зберігання, використання та державного обліку зоологічних, ботанічних колекцій та торгівлі ними.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада