Рада підтримала законопроєкт Зеленського щодо "інвестиційних нянь"

Верховна Рада підтримала у першому читанні проєкт закону №3760 про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями

Рада підтримала законопроєкт Зеленського…
Фото: ЕРА

За відповідне рішення проголосували 244 народних депутатів, передає Depo.ua.

Документ розроблено з метою:

–  стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів;

–  підвищення інвестиційної привабливості України;

–  зростання конкурентоспроможності економіки України через запровадження державної підтримки великих інвестиційних проєктів.

Законопроєктом пропонується:

1) Визначення форм (інструментів) надання державної підтримки інвестиційним проєктам зі значними інвестиціями.

2) Визначення вимог до інвестиційних проєктів та інвесторів, яким може надаватися державна підтримка.

3) Запровадження інституту спеціального інвестиційного договору, що укладатиметься між інвестором та урядом України в межах здійснення інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями.

4) Регламентація процедури підготовки заявок та схвалення рішення щодо доцільності чи недоцільності укладення спеціального інвестиційного договору.

5) Визначення гарантій прав інвесторів, що реалізують інвестиційні проєкти зі значними інвестиціями.

Так, державна підтримка може надаватися інвестору у формі:

–  податкових пільг (звільнення від сплати податку на прибуток підприємств та мита при ввезенні на митну територію України нового устаткування (обладнання);

–  надання права на користування земельною ділянкою для реалізації інвестиційного проекту зі сплатою орендної плати за спеціальними умовами;

–  забезпечення об'єктами суміжної інфраструктури (автомобільні шляхи, лінії зв'язку, засоби тепло-, газо-, водо- та електропостачання, інженерні комунікації тощо) шляхом будівництва/реконструкції такої інфраструктури за кошти держави.

При цьому загальний обсяг державної підтримки не повинен перевищувати 30% від суми інвестицій у проєкт.

Законопроєкт містить також низку вимог до проєктів та інвесторів, яким може надаватися держпідтримка:

–  розмір інвестицій у проєкт має становити щонайменше еквівалент 30 млн євро;

–  проєкт реалізується на території України у сферах переробної промисловості, інфраструктури та логістики, поводження з побутовими відходами, туризму, охорони здоров'я, освіти, спорту (винятки становлять сфера відновлюваних джерел енергії, добувна промисловість, рослинництво та фінансова сфера);

–  у процесі реалізації проєкту має забезпечуватись створення щонайменше 150 робочих місць із середньою заробітною платою працівників не менш як на 15% вищою за середню заробітну плату у відповідній галузі в регіоні у попередньому календарному році;

–  строк реалізації проекту не має перевищувати 5 років.

Нагадаємо, 20 травня стало відомо, що Україна змінить умови "інвестняні".

Також Україна спростить надання громадянства за "кругленькі" інвестиції.

Довідка: За словами колишнього міністра економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова, проєкт "інвестиційна няня" дозволить інвесторам укладати угоди із Кабміном, який представляє державу та може відповідати у міжнародних судах, якщо порушить умови договору.

Він також розповів, як працюватимуть "інвестиційні няні", і запропонував інвесторам об'єднуватися, аби отримати хоча б одну "інвестиційну няню" на двох.

Президент України Володимир Зеленський пояснив, що з тими інвесторами, які вкладуть в Україні понад $100 млн, держава укладатиме додаткові договори, відповідно до яких за кожним таким інвестором закріплять персонального радника.

Колишній прем'єр Олексій Гончарук пояснив також, що Кабмін планує надавати персональних менеджерів ("інвестиційних нянь") не лише новим інвесторам, які вкладуть в економіку більше 100 мільйонів доларів, а й тим, які вже працюють в Україні, зокрема, і великим українським інвесторам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme