Рада дала хід створенню аналогу ФБР

Верховна Рада ухвалила за основу законопроект щодо створення в Україні Державного бюро розслідувань
Depo.Влада
21 травня 2015 14:06
ФОТО: depo.ua

За відповідний законопроект №2114 прогосували 247 народних депутатів, передає depo.ua.

Згідно з документом, Державне бюро розслідувань визначається як державний правоохоронний орган.

На цей орган покладаються наступні функції:

1) запобігання організованій злочинній діяльності, терористичним та іншим особливо тяжким насильницьким злочинам - з метою забезпечення безпеки людини, суспільства і держави.

2) виявлення, розкриття і розслідування злочинів, пов'язаних з діяльністю злочинних організацій, тероризмом, а також особливо тяжкими насильницькими злочинами.

3) запобігання злочинів тортури і злочинів, пов'язаних з іншими жорстокими, нелюдських або принижуючих гідність видами поводження і покарання, що здійснюються правоохоронцями.

4) розкриття і розслідування злочинів тортури і злочинів, пов'язаних з іншими жорстокими, нелюдських або принижуючих гідність видами поводження і покарання, скоєних слідчими (детективами) Національного антикорупційного бюро України, Служби безпеки України, органів внутрішніх справ, а також прокурорами.

5) розкриття і розслідування корупційних та пов'язаних з корупцією злочинів, скоєних працівниками Національного антикорупційного бюро України та прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Нагадаємо, 3 червня 2014 року Верховна Рада не змогла прийняти за основу або відправити на повторне перше читання законопроект про Державне бюро розслідувань.