Рада підтримала пропозиції президента до закону про державну службу

Верховна Рада підтримала пропозиції президента до Закону "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо статусу працівників секретаріатів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України"

За це проголосували 330 народних депутатів, передає Depo.ua.

Комітет констатував, що прийнятий 20 жовтня 2016 року Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо статусу працівників секретаріатів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України" (реєстр. № 0970) втратив свою актуальність. На цей час питання віднесення посад працівників секретаріатів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України до посад патронатної служби врегульовано Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади" від 19.09.2019 № 117-IX, яким внесено відповідні зміни до статті 92 Закону України "Про державну службу".

 

Відповідно Рада відхилила закон "Про внесення змін до закону України "Про державну службу" щодо статусу працівників секретаріатів депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України" (№0970)

 

"Закон №0970 не був підписаний президентом, виходячи з того, що цим документом передбачається віднести посади працівників секретарів депутатських фракцій і груп у Верховній Раді до посад патронатної служби, що матиме наслідком непоширення на них основних положень закону України "Про державну службу". При цьому під час роботи на цих посадах вони позбудуться стажу державної служби. Не заперечуючи потреби врегулювання цього питання, президент звертав увагу на необхідність комплексного підходу до удосконалення положень закону про державну службу, який набув чинності 1 травня 2016 року...", – пояснив перший віцеспікер, представник президента в парламенті Руслан Стефанчук під час засідання ВР.

 

Головне науково-експертне управління звертає увагу на те, що Рада 9 скликання раніше ухвалила закон "Про внесення змін у деякі закони України про перезавантаження влади", в якому були вирішені ті питання, на які п'ятий президент Петро Порошенко звертав увагу в своїх пропозиціях до раніше ветованого законопроекту.

 

Нагадаємо, народні депутати підтримали за основу проект закону про внесення змін до деяких законів України з метою відділити держслужбу від політики.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"