Податок на закордонні посилки: Рада попередньо підтримала підвищення ліміту до 150 євро

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект №4278 про зміни до Податкового кодексу, який пропонує підвищити зі 100 євро до 150 євро неоподатковану вартість міжнародних поштових відправлень

Податок на закордонні посилки: Рада попе…
Фото: Ігор Смілянський/Facebook

За відповідне рішення віддали свої голоси   народних обранців, передає Depo.ua.

Документ також пропонує надати статус осіб відповідальних за сплату ПДВ операторам поштового зв’язку.

Законопроект про податок на посилки

Метою законопроекту є вдосконалення, здешевлення та підвищення ефективності здійснення адміністрування ПДВ щодо операцій із ввезення товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, а також спрощення сплати податку одержувачами через покладання функцій з його сплати на операторів поштового зв’язку та експрес-перевізників у разі декларування таких товарів зі застосуванням відповідних електронних реєстрів міжнародних поштових та експрес-відправлень.

Крім того, законопроект передбачає такі зміни:

  • визначити відповідальними за нарахування та сплату до бюджету ПДВ у разі ввезення товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях оператора поштового зв'язку, експрес-перевізника, якщо ним здійснюється декларування таких товарів шляхом подання реєстрів (тимчасових та/або додаткових);

  • встановити можливість відстрочення сплати ПДВ – протягом 30 днів з дати оформлення тимчасового реєстру з одночасним поданням додаткового реєстру;

  • виключити норми, що стосуються питань декларування товарів для митних цілей та порядку здійснення митних формальностей, у зв’язку з включенням відповідних положень до проекту Закону "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування)", який є системно пов’язаним з цим законопроектом.

Водночас Міністерство фінансів України підтримує законопроект із застереженнями. За підрахунками Мінфіну орієнтовні прогнозовані втрати держбюджету у разі ухвалення законопроекту можуть становити від 50 млн грн щорічно. 

Депутати також підтримали у першому читанні законопроект №4279 про внесення змін до Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування), пов'язаний з попереднім. Свої голоси "за" віддали 346 народних депутатів. 

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, його метою є вдосконалення, прискорення та підвищення ефективності здійснення митного контролю та митного оформлення товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, здешевлення та полегшення адміністрування, забезпечення належного обліку переміщуваних у відправленнях товарів, шляхом впровадження електронних реєстрів міжнародних відправлень.

Законопроектом пропонується:

  • запровадження електронного декларування міжнародних поштових та експрес-відправлень шляхом подання операторами поштового зв’язку та експрес-перевізниками відповідних реєстрів (тимчасових та додаткових), визначення відомостей, що вносяться у такі реєстри, встановлення процедури та строків їх подання митному органу;

  • доповнення та уточнення термінів та понять, визначених у статті 4 Митного кодексу України;

  • закріплення виключно письмової форми декларування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, що сприятиме автоматизації процесів здійснення їх митного контролю та митного оформлення, а також веденню об’єктивного обліку та формуванню достовірної статистики щодо таких товарів;

  • усунення суперечностей між нормами Митного кодексу України, в частині визначення, що базою оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях на адресу одержувачів-підприємств, є їх сумарна митна вартість;

  • розширення переліку товарів, переміщення (пересилання) яких забороняється в міжнародних поштових та експрес-відправленнях, шляхом включення до такого переліку алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів, які переміщуються (пересилаються) на адресу громадян або відправляються громадянами не залежно від вартості, а також щодо пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до переміщення відповідно до законодавства України;

  • розширення переліку документів, якими може підтверджуватись фактурна вартість товарів громадянами з урахуванням викликів електронної комерції, а також передбачення встановлення центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, форми рішення про визначення фактурної вартості товарів відповідно до норм Кодексу.

  • Проект є взаємопов’язаним з проектом Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях)".

Нагадаємо, з 1 липня 2019 року набули чинності зміни Податкового кодексу, які стосуються оподаткування посилок з-за кордону. Ці зміни передбачають, що якщо вартість товарів в посилці сумарно перевищує 100 євро, одержувач-фізособа зобов'язаний сплатити податок на додану вартість.

Йдеться про товари в міжнародних і експрес-відправленнях, що заходять в Україну, сумарна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро для одного одержувача в одній депеші від одного відправника.

Є два додаткові платежі, якщо вартість товарів вища, ніж 100 євро: ПДВ 20% і мито 10%. Все це одержувач повинен буде сплатити тільки з суми, яка вийшла за межі 100 євро. Тобто за посилку, всередині якої товарів на 140 євро - з урахуванням вартості доставки - зверху потрібно додати 8 євро ПДВ і 4 євро мита.

Відповідні зміни до законодавства були ухвалені Верховною Радою 23 листопада 2018 року разом з пакетом інших поправок до Податкового кодексу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme