Рада перед "канікулами" зробила подарунок "єробляхерам"

Сьогодні, 13 липня, Верховна Рада України схвалила низку законопроектів, покликаних стабілізувати та стимулювати ринок транспортних засобів, а також врегулювати розмитнення машин з Європи

Про це повідомляє Depo.ua.

Так, проект закону №8487 про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів в першому читанні схвалили 265 народних депутатів.

Цей законопроект передбачає запровадження нової моделі оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, У запропонованій системі має відбутися зміна оподаткування одиниці об'єму двигуна транспортного засобу на оподаткування одиниці легкового транспортного засобу.

Пропонується також встановити базові ставки акцизного податку для нового легкового транспортного засобу з бензиновим двигуном об'ємом 1000 куб. см в розмірі 50 євро за одиницю і для нового легкового транспортного засобу з дизельним двигуном об'ємом 1000 куб. см в розмірі 75 євро за одиницю.

"Ми всі говоримо, що саме держава допустила такий колапс, і саме через прогалини в Митному кодексі. Тому, враховуючи ті шпарини, якими скористалися люди для того, щоб не розмитнювати автомобілі і не платити митні платежі, ми вносимо зміни в низку законодавства. Це саме і в Митний кодекс, і закони, які регулюють діяльність поліції. Крім того, ми встановлюємо справді значні розміри штрафів за порушення законодавства, яке ми з вами приймемо", - прокоментувала голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Окрім цього, нардепи 256 голосами ухвалили в першому читанні законопроект №8488 про внесення змін до Митного кодексу та деяких законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України.

Цей документ дозволить врегулювати на законодавчому рівні питання ввезення громадянами в митному режимі тимчасового ввезення/транзиту транспортних засобів, зареєстрованих у відповідних органах іноземних держав, створити автоматизовану систему обміну інформацією між органами доходів і зборів, Державною прикордонною службою та Національною поліцією для забезпечення дієвого контролю за переміщенням, цільовим використанням транспортних засобів, поміщених в митний режим транзиту чи тимчасового ввезення, посилити відповідальність громадян за порушення митних правил.

Зокрема, за словами нардепа Тетяни Острікової, зміни до Податкового кодексу передбачають, що на 15-річний "Фольксваген Пассат" об'ємом двигуна 2.0, бензин акциз буде становити 1500 євро, плюс ПДВ і мито. Натомість за нову машину з двигуном 5.0 - 250 євро.

Варто наголосити, що депутати вимагають доопрацювати законопроекти до другого читання.

Нагадаємо, у Києві вже третій день триває акція "євробляхерів" з вимогою ухвалити законопроекти8487 і №8488.

У Кабміні натякнули, що акцію "євробляхерів" в урядовому кварталі організували ті, хто кришує контрабанду.

Сьогодні прем'єр-міністр Володимир Гройсман звернувся до протестуючих "євробляхерів" та пообіцявши вирішити проблему.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна