Нардепи погодилися розглянути скасування своєї недоторканності

Народні депутати включили до порядку денного президентський законопроект щодо недоторканності народних депутатів України та суддів
Depo.Влада
16 січня 2015 13:15
ФОТО: depo.ua
Нардепи погодилися розглянути скасування своєї недоторканності
Нардепи погодилися розглянути скасування своєї недоторканності

За таке рішення проголосували 297 народних депутатів, передає depo.ua.

Так, даний законопроект виключає зі статті 80 Конституції України положення, згідно з якими народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, а також про те, що нардепи не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Крім того, до статті 129 Конституції України вноситься норма, згідно з якою «залучення суддів до юридичної відповідальності здійснюється на загальних підставах».

«Судді не можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності за діяння, вчинені у зв'язку із здійсненням правосуддя, крім випадків прийняття завідомо неправосудного судового рішення, порушення присяги судді або вчинення дисциплінарного правопорушення», - йдеться в документі.

Разом з тим, у статті 126 Конституції України пропонується передбачити, що суддя не може бути затриманий без згоди Вищої ради юстиції, а не політичного органу - Верховної Ради України, і до нього не може бути застосовано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до винесення обвинувального вироку судом.

При цьому такий імунітет судді не буде поширюватися на випадки затримання під час скоєння суддею або безпосередньо після вчинення ним тяжкого або особливо тяжкого злочину проти життя та здоров'я особи.
Передбачається, що цей закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім змін до статті 126 Конституції України.

Нагадаємо, сьогодні, 16 січня 2015 року, президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради України проект закону про скасування депутатської та суддівської недоторканності.