Рада оскаржить рішення ВАСУ про незаконність арешту Мосійчука

Парламент оскаржить у Верховному суді рішення ВАСУ про визнання незаконною та скасування постанови про надання згоди на затримання та арешт нардепа від Радикальної партії Ігоря Мосійчука
Depo.Влада
17 листопада 2015 19:30
ФОТО: depo.ua

Про це після завершення засідання ВАСУ заявив рредставник Верховної Ради Аркадій Лаптієв, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

Він зазначив, що необхідно отримати повний текст судового рішення.

"І у відповідності з тими доказами, які вже надавалися суду, будемо звертатися у  встановлені законом строки до Верховного суду України", - сказав Лаптієв.

На питання, чи парламент точно оскаржить рішення ВАСУ у Верховному суді, він зазначив, що необхідно буде вивчити постанову адмінсуду, його позицію і визначити, чому в рішенні не було врахованано позицію відповідача.

"І відповідно подамо", - додав Лаптієв.

На питання про подальшу долю справи проти Мосійчука Лаптієв відповів, що необхідно "дочекатися рішення суду і подальших дій щодо оскарження, або інших дій, пов'язаних з цим питанням".

Крім того, він зазначив, що постанова ВР ще не вважається нечинною, оскільки рішення ВАСУ ще не набрало чинності. Воно набуде чинності протягом 10 днів з моменту ухвалення.

"Однак якщо подається заява до Верховного суду України, то вже після рішення ВСУ, який, якщо знайде підстави, відкриє і перегляне (цю справу — ред)", - сказав Лаптієв.

Нагадаємо, що ВАСУ скасував поставнову Верховної Ради щодо дозволу на арешт народного депутата Ігоря Мосійчука, бо визнав протиправним внесення до порядку денного Верховної Ради 17 вересня щодо його арешту.

17 вересня, після демонстрації відеоролика з отриманням хабара Мосійчуком у Верховній Раді його було затримано, й  того ж дня арештовано. Судовий процес у цій справі триває й досі.  15 листопада Мосійчука звільнинили з-під варти у зв'язку із закінченням терміну арешту.

Матеріали щодо порушення головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом регламенту подали до суду захисники Мосійчука

Більше новин політики читайте на  Depo.Влада