Рада дозволила закуповувати медтовари із залученням уповноваженої організації

Сьогодні, 17 березня, Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками проект закону №2538 про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я

За відповідне рішення проголосували 290 народних депутатів, передає Depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, проект закону було розроблено з метою забезпечення можливості здійснювати закупівлі медичних товарів за кошти державного бюджету із залученням закупівельної організації, застосування прозорих закупівельних процедур та економії бюджетних коштів, що дозволить забезпечити пацієнтів України життєво необхідними, ефективними, безпечними та якісними лікарськими засобами та іншими медичними товарами, а також на виконання взятих Україною на себе міжнародних зобов'язань.

Проектом закону передбачається створення засад залучення закупівельної організації до здійснення закупівель медичних товарів за кошти державного бюджету.

Міністерство охорони здоров'я України залишатиметься головним розпорядником бюджетних коштів.

Зазначається, що закупівельна організація здійснюватиме закупівлі медичних товарів за кошти державного бюджету в межах програм, які буде визначено як стратегічні. 

Перелік медичних товарів, які можуть закуповуватися за кошти державного бюджету, передбачається затвердити постановою Кабінету Міністрів України.

Наголошується, що запропонований законопроектом порядок здійснення закупівель гарантуватиме недискримінацію та рівність доступу вітчизняних та зарубіжних постачальників медичних товарів до участі у таких закупівлях.

Законопроектом передбачається запровадження таких законодавчих змін:

  • визначення особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я (Закупівельна організація), та порядку її роботи на нормативно-правовому рівні;
  • звільнення закупівельної організації від обов'язку отримання ліцензій та дозвільних документів в сфері обігу лікарських засобів з огляду на те, що фактично акупівельна організація не здійснюватиме жодної діяльності, що передбачає фізичний контакт із закуповуваними лікарськими засобами та іншими медичними товарами. Закупівельна організація лише управлятиме цим процесом юридично – укладатиме договори про закупівлю із постачальниками, здійснюватиме документальне оформлення ввезення лікарських засобів на територію України та організовуватиме розповсюдження лікарських засобів між кінцевими отримувачами лікувально-профілактичними закладами.

Нагадаємо, дещо раніше у Верховній Раді оприлюднили порядок денний позачергового пленарного засідання 17 березня, серед яких низка ініціатив, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Станом на ранок 17 березня від коронавірусу COVID-19 загинуло 7148 людей, кількість заражених зросла до 182 405. 

3 березня в Україні було зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

12 березня в Україні виявили ще два випадки інфікування коронавірусом, у Житомирській та Чернівецькій областях. 13 березня 71-річна жінка з Житомирської області, хвора на COVID-19, померла.

16 березня в Україні підтвердили ще два випадки захворювання на коронавірус у Чернівецькій області.

Увечері 16 березня коронавірус офіційно зафіксували у столиці у двох людей.

Довідка: 31 грудня 2019 року у китайському місті Ухань в провінції Хубей зафіксували спалах невідомої раніше пневмонії, яка згодом виявилась коронавірусом.

30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах китайського коронавіруса нового типу надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

11 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо введення карантину на три тижні в навчальних закладах і заборони на проведення всіх масових заходів, а ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

14 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення про тимчасову заборону в'їзду в Україну іноземців та закрив міжнародне пасажирське авіасполучення. 

У РНБО закликали громадян України повернутися додому до 17 березня.

16 березня Україна закрила в’їзд на свою територію для іноземців та осіб без громадянства у зв'язку з протидією поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. 

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається (ХРОНІКА)

Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme