Рада забезпечила українських миротворців зброєю

Верховна Рада дозволила забезпечувати зброєю українських військових, які беруть участь у міжнародних миротворчих операціях
Depo.Влада
5 березня 2015 15:37
ФОТО: depo.ua
Рада забезпечила українських миротворців зброєю
Рада забезпечила українських миротворців зброєю

Це передбачено прийнятим сьогодні урядовим законом №2081 про внесення зміни до ст. 1 закону «Про участь України в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки», передає depo.ua.

За це рішення проголосували 245 народних депутатів з 310, зареєстрованих у сесійній залі.

Як наголошується в пояснювальній записці, законопроект розроблений Міністерством оборони для нормування оснащення українського національного персоналу вогнепальною (стрілецькою) зброєю та боєприпасами до неї відповідно до пропозицій міжнародних організацій у сфері безпеки.

В оборонному відомстві пояснили, що необхідність такого оснащення обумовлюється характером завдань та призначень, які виконують українські військовослужбовці, у першу чергу в Ісламській Республіці Афганістан.

«Серед 48 країн-контрибуторів операції НАТО в Афганістані тільки представники УНП (українського національного персоналу) не забезпечені згаданими засобами, що викликає нерозуміння серед партнерів. Водночас у відповідності до стандартних операційних процедур цієї операції, військовослужбовці всіх країн-партнерів операції мають бути забезпечені національною вогнепальною (стрілецькою) зброєю та боєприпасами до неї для самозахисту», - йдеться у пояснювальній записці.

Нагадаємо, сьогодні офіційна Москва заявила, що не підтримає введення миротворчого контингенту на територію України, якщо така пропозиція буде внесена до Ради Безпеки ООН