UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Рада не розробляє закон про особливий статус Донбасу, – Климпуш-Цинцадзе

Жодної роботи щодо розробки нового закону про "особливий статус Донбасу", так само як і обговорення його можливих параметрів у Верховній Раді наразі не ведеться

Рада не розробляє закон про особливий ст…
Фото: Іванна Климпуш-Цинцадзе / Facebook

Про це заявила голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України з Європейським Союзом, а також нардепка із партії "ЄС" Іванна Климпуш-Цинцадзе в інтерв'ю "Сегодня" у відповідь на запитання, чи вже почалася розробка законопроєкту про "особливий статус" Донбасу, адже термін чинного закону спливає 31 грудня, передає Depo.ua.

"Ви пригадуєте, коли взагалі стало відомо про погодження Україною так званої "формули Штайнмайєра", президент України Зеленський вийшов до журналістів (на брифінг 1 жовтня в Офісі президента., – ред.) і сказав, що цей новий законопроєкт з незрозумілим спрямуванням розроблятиметься у ВР з великим залученням стейкхолдерів. Минув місяць. Ні стейкхолдерів, ні залученості, ні дискусії в парламенті про це, ні створення якоїсь робочої групи, ні ініціювання на розгляд тої ж ТСК, яку на ініціативу фракцій ЄС і "Голос" було створено в парламенті", – сказала нардепка.

На уточнююче запитання про можливе обговорення майбутнього законопроєкту, вона зауважила, що "взагалі немає нічого".

"Я думаю, що президент Зеленський і представники його Офісу вважають, що наприкінці грудня вони "вкинуть" якусь свою версію законопроєкту до парламенту. Ну і, видно, вони розраховують, що монобільшість без обговорень його ухвалить", – спрогнозувала голова профільного комітету.

Нагадаємо, наприкінці жовтня спікер ВР Дмитро Разумков заявив, що розробка законопроєкту про особливий статус Донбасу залежатиме від переговорів у "нормандському форматі".

Згодом голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив, коли у Раді почнуть розробляти закон "Про особливий статус Донбасу".

Довідка: Особливий статус — скорочена назва закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", який Рада ухвалила ще у 2015 році й кілька разів продовжувала, — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв.

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:

  • виведення незаконних збройних формувань;
  • гарантії вільного волевиявлення;
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес; 
  • дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme