Рада не погодила відставку Гройсмана

Верховна Рада не підтримала проект Постанови про відставку прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана

Рада не погодила відставку Гройсмана…

За відповідне рішення проголосували 97 депутатів, передає Depo.ua.

Виступаючи з трибуни Гройсман заявив, що ніколи не тримався за посаду, тому, коли президент Володимир Зеленський закликав Кабмін писати заяви про звільнення, він одразу так і зробив.

Прем'єр подякував депутатам за співпрацю.

Водночас Гройсман наголосив на безпідставності розмов про дефолт в Україні.

"За останніх десять днів пролунав ряд різних заяв, в тому числі почали говорити про дефолт. А що таке дефолт? Це обнулення доходів українців, це неконтрольована інфляція, це зупинка економічного зростання, це незрозумілий курс національної валюти. І я хочу точно вам сказати, що це не мій сценарій, це не сценарій для українців", - заявив він.

"Наше з вами завдання не допустити будь-яких криз у нашій державі, а робити все для того, щоб держава розвивалася і щоб усі ті зміни, які ми започаткували не оцінювати сьогодні як напівфабрикат, а завершити впровадженням дій. Я можу сказати, що я поважаю будь-яке рішення Верховної Ради", - зауважив прем'єр.

Нагадаємо, Верховна Рада України планує розглянути в четвер, 30 травня, відставку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та уряду.

29 травня комітет Верховної Ради з правової політики рекомендував парламенту визначитися шляхом голосування щодо відставки прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Як відомо, 21 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав, що піде у відставку після засідання Кабміну в середу.

22 травня Гройсман подав заяву про відставку до Верховної Ради.

Фракція БПП вирішила не підтримає відставку Володимира Гройсмана з посади прем'єр-міністра.

Довідка: У Конституції України визначено, що Кабінет міністрів складає повноваження перед Верховною Радою. Прем'єр-міністр та інші члени уряду мають право заявити парламенту про свою відставку. На основі написаної заяви Верховна Рада ухвалює відповідне рішення.

 Відставка прем'єр-міністра України має наслідком відставку всього складу Кабміну. У такому випадку Верховна Рада має сформувати новий склад уряду. Та поки він формується, Кабмін, відставку якого було прийнято, має продовжити виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету міністрів України.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme