Рада не готова поки розглядати відставку Яреми

Народний депутат України від БПП Микола Томенко заявляє, що питання про відставку генпрокурора Віталія Яреми в найближчі дні український парламент розглядати не буде, але в п'ятницю Ярема виступить з інформацією перед парламентаріями
Depo.Влада
15 січня 2015 14:12
ФОТО: depo.ua
Рада не готова поки розглядати відставку Яреми
Рада не готова поки розглядати відставку Яреми

Про це Томенко повідомив на брифінгу у Верховній Раді, передає «Тиждень» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«У нас будуть завтра і силовики, і генеральний прокурор. І я думаю, що доля генерального прокурора залежить від генерального прокурора. Якщо його інформація щодо діяльності Генеральної прокуратури буде аргументованою, вмотивованою і зрозумілою депутатам, то, я думаю, що та ініціатива про відставку не буде підтримана», - сказав нардеп.

Він також зазначив, що, якщо народні депутати побачать, що найбільш резонансні справи неадекватно, непрофесійно і невідповідально розслідуються, то «історія відставки генерального прокурора може бути організаційно оформлена».

Народний депутат зазначив, що, відповідно до закону про регламент, питання про відставку Яреми «як мінімум, сьогодні-завтра розглядатися не буде».

Томенко нагадав, що для того, щоб це питання було винесено на розгляд в зал засідання Верховної Ради України, необхідно зібрати 150 підписів народних депутатів під проектом постанови про відставку генерального прокурора, а потім цей документ має розглянути профільний комітет. І тільки після цього дане питання може бути винесено на розгляд в зал засідань парламенту.

Томенко нагадав, що для відставки генпрокурора необхідно 226 голосів народних депутатів.

Як повідомляв depo.ua, народні депутати від «Опозиційного блоку» і Радикальної партії, що входить в коаліцію, навідріз відмовляються ставити підписи під Колективною ініціативою народних депутатів України «Про висловлення недовіри генеральному прокурору України Яремі В. Г.». На сьогоднішній день, за даними народного депутата від «Самопомочі» Єгора Соболєва, зібрано 49 підписів.